Kto zmierzy się z Manchesterem, a kto z Energetykami?

2015-05-26 09:26:57(ost. akt: 2015-05-26 08:28:48)
Przypomnijmy, że turniej rusza 6 czerwca.

Przypomnijmy, że turniej rusza 6 czerwca.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

To będzie jedynie przedsmak tego, co wydarzy się w pierwszą sobotę czerwca na boiskach w Kortowie. W najbliższy piątek (29 maja) w Gimnazjum nr 3 i XI LO rozlosujemy poszczególne grupy V Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”.
Pierwsze emocje związane z naszym turniejem wydarzą się już w najbliższy piątek. O godz. 16 w holu budynku Gimnazjum nr 3 i XI Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się losowanie fazy grupowej V Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”.

— Czy obecność kapitana albo któregokolwiek zawodnika z drużyny podczas losowania grup jest obowiązkowa? — pyta Michał Myśliwiec, opiekun zespołu Chłopaki Znad Łyny, który zagra w kategorii open. Odpowiadamy: obecność nie jest obowiązkowa, ponieważ poszczególne grupy zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej gazetaolsztynska.pl.

Zachęcamy jednak piłkarzy, trenerów i opiekunów zespołów do przybycia na piątkową uroczystość, chociażby dlatego, żeby poznać swoich grupowych rywali. Jakie drużyny powalczą o wyjście z grupy, tego na razie nie wiadomo. Może się zdarzyć tak, że zmierzą się ze sobą, np. Orły z Kormoranem, Energetycy z Energetykami, Lipa z Podwórkowcami albo Vabank z Manchesterem United.

Najlepsi podczas turnieju otrzymają puchary, medale i cenne nagrody rzeczowe. A dokładnie trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej oraz najlepsi strzelcy, bramkarze i zawodnicy turnieju. Sponsorem nagród jest firma R-GOL.com z Ostródy. Oprócz tego każdy piłkarz otrzyma pamiątkowy dyplom.

W naszym jubileuszowym turnieju w czterech kategoriach wiekowych zmierzą się łącznie 52 zespoły, czyli swoje umiejętności zaprezentuje aż 520 piłkarzy z całego regionu. Rozgrywki odbędą się w sobotę 6 czerwca na boiskach w Kortowie, dzięki uprzejmości Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wszystkie otarcia i zbicia kończyn, jakich w ferworze walki doznają piłkarze, natychmiast wyleczy Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie.

Sprzęt nagłaśniający na imprezę użyczy nam Gimnazjum nr 3 i XI LO. Natomiast o sprawiedliwy przebieg wszystkich meczów zadbają sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Wspiera nas także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Mateusz Przyborowski