Samorządowy marszobieg z okazji święta szkoły

2015-05-21 11:55:12(ost. akt: 2015-05-21 12:02:09)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

Już wiele lat temu udowodniono, że aktywność fizyczna doskonale wpływa na samopoczucie, daje dużo satysfakcji, umożliwia pokonywanie swoich słabości.
Już wiele lat temu udowodniono, że aktywność fizyczna doskonale wpływa na samopoczucie, daje dużo satysfakcji, umożliwia pokonywanie swoich słabości.
Dlatego 12 maja 2015 roku cała społeczność szkolna: dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły wyruszyli do lasu, aby uczestniczyć w marszobiegu zorganizowanym z okazji święta szkoły zatytułowanym „Bajkowa olimpiada”. Pogoda nam dopisała. Od rana świeciło słońce, na niebie nie było ani jednej chmurki.

Podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy terenu, w dziesięciominutowych odstępach czasowych, pod opieką osób dorosłych, wyruszyliśmy na trasę. Musieliśmy odnaleźć punkty zaznaczone na mapie. Tu czekały na nas postacie bajkowe: królowie, rycerze, piraci, którzy przygotowali dla nas ciekawe zadania. Musieliśmy między innymi oddzielić groch od piasku, rozpoznać gatunki ryb, roślin, rodzaje drzew. Było przy tym sporo śmiechu i dobrej zabawy.

Na koniec na uczestników zabawy czekało ognisko. Marszobieg przygotował już drugi rok z rzędu Samorząd Uczniowski na prośbę uczniów. Na jego organizacją czuwali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Aldona Nowakowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. informator #1761539 | 83.28.*.* 24 cze 2015 09:25

    Chętne osoby na stanowisko dyrektora szkoły zapraszam do konkursu na dyrektora SP Lidzbark szczegóły www.bip.umig.lidzbark.pl/?a=2578

    odpowiedz na ten komentarz