Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Strażacy ochotnicy po wypadku dostaną rekompensatę pieniężną

2015-05-19 14:01:34 (ost. akt: 2015-05-19 14:48:09)
Strażacy ćwiczą szybką i skuteczną pomoc kolegom po fachu

Strażacy ćwiczą szybką i skuteczną pomoc kolegom po fachu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Korzystne zmiany dla strażaków ochotników zakłada nowelizacja ustawy o ochronie przeciwpożarowej, przyjęta w piątek przez Sejm. Druhowie, którzy ulegli wypadkowi podczas akcji lub ćwiczeń będą mieli prawo do świadczeń związanych z niezdolnością do pracy.

Zmiany w prawie zaproponował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, składający się z 22 członków różnych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Inicjatywę przejął Parlamentarny Zespół Strażaków i jeszcze w marcu złożył projekt do laski marszałkowskiej.

Chodzi o zabezpieczenia strażaków niezawodowych, którzy ponieśli uszczerbek na zdrowiu w trakcie działań ratowniczych lub ćwiczeń. Zgodnie z nowelizacją, będą oni otrzymywać świadczenia określone w ustawie jako rekompensata pieniężna za okres niezdolności do pracy.

***
Więcej o korzystnych zmianach dla strażaków podczas dzisiejszego (19.05) spotkania w Ośrodku Szkolenia PSP w Olsztynie. Podczas spotkania strażakom zostanie przekazany również nowy sprzęt. Motopompy gaśnicze, szlamowe i pływające zakupiono z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie trafią do 20 jednostek OSP z naszego województwa.

W najbliższym czasie strażacy ochotnicy otrzymają jeszcze 750 odcinków węży oraz 26 szt. spalinowych pilarek do drewna. Wartość całości zadania wynosi 440 tys. zł, a dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie — 200 tys. zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. max #1737348 | 217.99.*.* 19 maj 2015 15:22

    Ktoś z powiatu szczecińskiego dostanie coś? Które OSP?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz