Narysuj, kim chcesz zostać w przyszłości, a Twój rysunek trafi do Gazety!

2015-05-13 07:00:01(ost. akt: 2015-05-12 18:11:54)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Mamy kolejne zgłoszenia do konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka, który przygotowaliśmy dla najmłodszych z całego regionu. Na zwycięzców czeka publikacja pracy w Gazecie oraz atrakcyjne nagrody!
Na podjęcie decyzji o tym, kim chcą zostać w przyszłości, dzieci mają czas do 25 maja. Oczywiście, nie o ostateczną decyzję chodzi. Do tego dnia mają czas na dostarczenie do „Gazety Olsztyńskiej” swoich prac w konkursie rysunkowym: Kim chcę zostać w przyszłości.

Jakie pomysły mają dzieci? Kiedy w ubiegłym tygodniu podczas zajęć w świetlicy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie rysowały swoje konkursowe prace, nie brakowało nietypowych pomysłów. Wśród nich pojawił się przyszły inżynier, żołnierze, policjanci i piłkarze, ale też instruktorka jazdy konnej, pani weterynarz i fotograf.

Nad swoimi rysunkami niebawem pracę rozpoczną też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Czego możemy się spodziewać? — Dzieci często zmieniają swoje marzenia. Jednego dnia ktoś chce być strażakiem, następnego już lekarzem. Na pewno naszym uczniom nie brakuje wyobraźni — mówi Edyta Balbuza-Szarota, dyrektor SP 33. Swój udział w zabawie zapowiadają też m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie.

Co jeszcze wymyślą dzieci? Czekamy na prace z całego województwa!

W konkursie mogą wziąć udział dzieci do 12 roku życia. 

Rysunek może zostać wykonany dowolną metodą plastyczną, a jego zdjęcie lub skan należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: redakcja@gazetaolsztynska.pl do 25 maja. W temacie wiadomości należy wpisać „Dzień Dziecka”. Pracę można także przesłać pocztą tradycyjną do 25 maja (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Gazeta Olsztyńska, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn z dopiskiem „Dzień Dziecka”. Prawidłowe zgłoszenie do konkursu powinno zawierać pracę plastyczną, dotyczącą tematu zabawy, zgodę na wykorzystanie rysunku na potrzeby zabawy i dane autora: imię, nazwisko, miejscowość oraz numer telefonu do kontaktu.
Nadesłane prace oceni jury.
 Autor zwycięskiego rysunku otrzyma nagrodę w postaci bonu o wartości 200 złotych. Dodatkowo zwycięska praca zostanie zamieszczona w „Gazecie Olsztyńskiej” 1 czerwca.

Zdobywca drugiego miejsca otrzyma nagrodę w postaci bonu o wartości 150 złotych, a trzeciego o wartości 100 złotych. Wyróżnienia zostaną nagrodzone bonami o wartości po 50 złotych każdy. Nagrody w postaci bonów są przeznaczone na zakupy w Centrum Mody w Olsztynie przy ul. Niepodległości 62
.

Nagrody zostaną przekazane laureatom 31 maja podczas Pikniku Rodzinnego „Naszego Olsztyniaka” i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” na Starym Mieście w Olsztynie.

nr