Najlepsi kucharze szukali przepisu na zdrowie Mai! [FILM]

2015-05-02 15:05:31(ost. akt: 2015-05-04 09:22:17)
Ponad 40 kucharzy ze znanych programów walczyło o przepis na zdrowie Mai z Działdowa

Ponad 40 kucharzy ze znanych programów walczyło o przepis na zdrowie Mai z Działdowa

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Qulinarna Majówka, która odbyła się w sobotę (2 maja) w Olsztynie ma pomóc odzyskać zdrowie Mai Grzegrzółce z Działdowa. Walczyło o to ponad 40 kucharzy ze znanych programów!
Czy przepisy kulinarne mogą mieć moc uzdrawiania? Tak. Jeśli zabierze się do nich ponad 40 najlepszych kucharzy ze znanych programów kulinarnych, a siły połączą także mieszkańcy Olsztyna i fani dobrej kuchni, to efekt może być naprawdę zaskakujący.

Z pewnością tak się stało w sobotę (2 maja) w Hotelu Warmińskim, gdzie w godzinach 10-18 odbyła się Qulinarna Majówka. Przypomnijmy, że jest ona dedykowana 13-letniej Mai Grzegrzółce z Działdowa, podopiecznej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.
Maja potrzebuje operacji korygującej skoliozę i położenie miednicy, która kosztuje około 50 tys. zł. Dziewczynka, odkąd skończyła pół roku, ma ataki bezdechu oraz potrzebuje częstych wizyt u okulisty, neurologa i ortopedy. Oprócz tego wymaga kosztownej rehabilitacji. Trzynastolatka odwiedziła już kilkudziesięciu lekarzy i nie mniej szpitali. Dzięki Qulinarnej Majówce i zebraniu funduszy dziewczynka ma szansę odzyskać zdrowie.

— To niesamowite, ile osób zaangażowało się w pomoc Mai. Wszyscy jesteście cudowni, bardzo wam dziękuję! — mówi Katarzyna Grzegrzółka, mama Mai, która samotnie wychowuje córkę. Dzięki niej i Basi Sokołowskiej, organizatorce wydarzenia, olsztynianie podczas Qulinarnej Majówki mogli nie tylko spróbować potraw ugotowanych przez najlepszych kucharzy, ale również gotować razem z nimi i zobaczyć ich w akcji.

Co jeszcze się działo? — Między innymi licytacja gadżetów, pokazy kulinarne oraz pokaz barmanów z olsztyńskiej grupy Endi Bar. Dodatkowo rozegraliśmy turniej Królewski Kucharz, a na koniec wystąpił teatr tańca i ognia Fuego — mówi Basia Sokołowska.

Wstęp na Qulinarną Majówkę to datek wrzucony do puszki, który wynosił 10 złotych dla dorosłych i 5 złotych dla dzieci do lat 12. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację Mai.

nr