Quantcast

Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Koncert Papieski z Ewą Bem

2015-04-24 09:10:44 (ost. akt: 2015-04-24 14:15:42)

Autor zdjęcia: arch. artystki/ Zofia Zija

Aby uczcić rocznicę ogłoszenia Jana Pawła II świętym w najbliższą niedzielę wysłuchamy koncertu, którego gwiazdą będzie Ewa Bem. Artystka miała szczęście spotkać się z nim osobiście i dobrze pamięta towarzyszące wizycie emocje.

To będzie wyjątkowy koncert, bo taki był jego adresat Jan Paweł II. Ten koncert będzie również ważny dla jego głównej gwiazdy Ewy Bem. Zapytana o Jana Pawła II odpowiedziała: — W moich myślach zawsze silnie łączy się z nim określenie — Papa. Bo nim właśnie dla mnie był. Miałam nadzwyczajny honor spotkać go osobiście, w Rzymie tydzień po I Komunii Świętej Gabrysi. Całą rodziną uczestniczyliśmy w mszy celebrowanej przez Ojca Świętego, jednej z ostatnich, które odprawił na placu św. Piotra. Z grupą dyplomatów udało nam się doświadczyć osobistego z nim spotkania. Pamiętam te ogromne emocje.

Znakomitą wokalistkę znamy z utworów, które stały się przebojami wszech czasów, takich jak „Moje serce to jest muzyk”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Żyj kolorowo”, „Cały świat”, „Miłość jest jak niedziela” czy w końcu legendarnego utworu „Podaruj mi trochę słońca”.

Wspaniałych przeżyć możemy się spodziewać dzięki udziałowi w koncercie znakomitego olsztyńskiego chóru Collegium Juvenum pod dyrekcją Joanny Muśko.

To kolejny Koncert Papieski organizowany przez „Naszego Olsztyniaka” i Filharmonię Warmińsko-Mazurską. Przed rokiem, w dniu kanonizacji Jana Pawła II wspólnie wysłuchaliśmy występów Mieczysława Szcześniaka, Basi Raduszkiewicz, Marty Andrzejczyk, Aurelii Luśni i chóru Collegium Juvenum. I w tym roku na pewno znów nie zabraknie wzruszeń.

Koncert patronatem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Arcybiskup Metropolita Warmiński.

Koncert zatytułowany „Janowi Pawłowi II śpiewajmy” rozpocznie się w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 18.

Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB