W Polsce przybywa imion obcego pochodzenia. Znamy najpopularniejsze

2015-04-21 18:51:12(ost. akt: 2015-04-21 18:24:22)

Autor zdjęcia: MSW

Rodzice, korzystając z nowych przepisów, które weszły w życie 1 marca, wybrali dla swoich dzieci takie imiona jak: Andrea, Carmen, Elena, Hannah, Iwo, Jessica, Kelvin, Lorenco, Marika, Mike, Natan, czy Rafael. Jednak najczęściej wybierane są: Carmen, Mike i Scott.
Rodzice, korzystając z nowych przepisów, które weszły w życie 1 marca, wybrali dla swoich dzieci takie imiona, jak m.in. Andrea, Carmen, Elena, Hannah, Iwo, Jessica, Kelvin, Lorenco, Marika, Mike, Natan, czy Rafael.

Od 1 marca rodzice nadali swoim dzieciom ponad 400 imion, które są popularne w krajach unijnych i w państwach spoza UE. Przypomnijmy, że możliwość nadawania imion niepolskich wprowadzono na początku marca jednak rodzice muszą pamiętać, aby imię nie było zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

Tak, jak to było do tej pory, dziecku nadal można nadać maksymalnie dwa imiona. Liberalizacja przepisów związanych z nadawaniem imion jest sporym udogodnieniem. Wśród imion dominują anglojęzyczne, ale również te, które są popularne dla obywateli państw UE i państw trzecich, spoza UE.

W ubiegłym roku wśród wszystkich imion nadawanych dzieciom, rodzice najczęściej wybierali polskie imiona: Lena dla dziewczynki i Jakub dla chłopca. Ciekawe, jak będzie w przyszłym roku...

Źródło: MSW

Jakie imię zamierzasz nadać swojemu dziecku?
Imie obcojęzyczne
12.59%
Tradycyjne
82.84%
Nie mam zdania
4.58%


Jak Wy wybieracie imiona? Zapraszamy do komentowania

Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotrek #1719700 | 81.190.*.* 22 kwi 2015 21:29

  Trzeba mieć na uwadze jak dzieci będą wołać na nasze dziecko. Np Tomasz będzie Tomkiem, Aleksandra Olą, Katarzyna Kasią. Jest duża szansa że bedą lubiani w klasie i beda mieć dużo znajomych. Ale jak się wyskoczy z imieniem w stylu Bruno, Mikołaj, Ariadna, Renata, Izabela i inne, które mają słabe zdrobnienie to dziecko może mieć ciężko całe życie.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Do"to niestetety prawda"..że nie prawda. #1719457 | 178.43.*.* 22 kwi 2015 16:18

   Co za brednie wypisujesz. Widocznie nie masz normalnej inteligencji lub masz intelekt poniżej normy. Dlaczego obrażasz ludzi z tzw. przez Ciebie" nizin społecznych". Nie masz pojęcia o imionach moich dzieci , ja żadnych imion -tym bardziej wymyślnych , obcych- nie akceptuję. Nie interesuje mnie także co Sz.Pani woli , proszę tylko nie obrażać ludzi . ps. proszę wyjaśnić internautom co ma Pani na myśli mówiąc o ludziach z nizin społecznych", bo tego nawet IQ140 , w obecnych czasach ,pojąć nie jest w stanie. , apropo , "kapuściany incognito łeb"- wyjaśniam , to ktoś , niezbyt dobrze wychowany , z niskim poziomem wiedzy i intelektu , mędrkujący w internecie, bez stałego rozpoznawalnego podpisu , czyli incognito.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. tak pytam #1719409 | 217.99.*.* 22 kwi 2015 15:12

    A może Bredzisław????

    odpowiedz na ten komentarz

   2. do "Z "UKOSA" #1719406 | 83.31.*.* 22 kwi 2015 15:11

    A co to jest "incognito łeb"? Wyjaśnij, proszę, bo normalna inteligencja tego nie ogarnia. Proponuję słowniki wszelkie i potem na fora. Może oświecisz "maluczkich". I gratuluję wyboru imion dla Twoich dzieci. Na pewno są "dumne" z wyboru. Potem odpłacą się. A propos, nie jestem hrabią, tylko zwykła matką, mającą dzieci w szkole. Nie masz pojęcia, jak takie wymyślne imiona działają na inne dzieci. I bez pretensji za przezwiska "Denis- penis" itp. Z moją córką chodzi do klasy taka jedna Samantha, która jest zawszona i po prostu śmierdzi. A wyniki badań językoznawców wzięłam z ogólnie dostępnych źródeł. Proszę się nie obrażać, tylko po prostu myśleć o dziecku, a nie własnych ambicjach i wyobrażeniach. Ja jednak na pewno wolę Franka niż Nathaniana.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   3. Denis- P)enis #1719109 | 89.228.*.* 22 kwi 2015 10:20

    za jakiś czas pojawi się imię- Hawudepe. Ale, zanim ta młodzież dorośnie, to jeszcze potrwa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (51)