Quantcast

Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Urodzinowe wydanie Gazety Olsztyńskiej. Polecamy!

2015-04-16 07:00:00 (ost. akt: 2015-04-15 23:34:45)

16 kwietnia Gazeta Olsztyńska świętuje swoje 129-lecie istnienia. Tego dnia, w 1886 roku, ukazał się jej pierwszy numer. Zobacz co przygotowaliśmy w specjalnym, urodzinowym wydaniu, które od rana jest do nabycia w kioskach i za pośrednictwem internetu.

Mirosław SmrekFOTOREPORTAŻ: Przedstawiamy niezwykłych mieszkańców Warmii i Mazur — świadków czasów opisywanych przez "Gazetę Olsztyńską" od 1886 roku. Często bohaterów jej artykułów...
HISTORIA: Jak wyglądało życie w Olsztynie w kwietniu 1945 roku, tuż przed zakończeniem II wojny światowej? Wspomnienia Haliny Donimirskiej-Szyrmerowej, sekretarki pełnomocnika na okręg warmińsko mazurski Jakuba Prawina oraz rozmowa z Tadeuszem Baryłą, historykiem z Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie.

Dom Gazety OlsztyńskiejFOTOREPORTAŻ: W którym prezentujemy miejsca związane z wydawaniem naszej Gazety.


HISTORIA: Kto jest odpowiedzialny za wygląd olsztyńskiej starówki? O jej przemianach opowiada ks. Zbigniew Czernik, autor pracy magisterskiej o odbudowie olsztyńskiej starówki.

Nie masz czasu wyjść do sklepu lub do kiosku, żeby kupić naszą gazetę? Możesz nabyć jej wersję elektroniczną przez internet! Wystarczy kliknąć w ten link ->>> kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także