Wybory powtórzone w trzech miejscowościach

2015-03-24 08:00:00(ost. akt: 2015-03-23 18:17:37)

Autor zdjęcia: Archiwum

Od niedzieli mamy kilku nowych radnych. To wynik powtórzonych wyborów. W Orzyszu o mandacie radnego ponownie zdecydowało losowanie.
Wybory trzeba było tu powtórzyć po wyroku sądu. Po rozpatrzeniu protestu wyborczego Sąd Okręgowy zdecydował o wygaszeniu mandatu radnej Anny Pilarczyk i nakazał powtórzenie losowania do Rady Miejskiej w okręgu nr 2. Tam dwoje kandydatów na radnych — wspomniana Pilarczyk i Maciej Kosiorek — uzyskało taką samą liczbę głosów. O tym, kto będzie reprezentował wyborców, zdecydowało losowanie. 
Jak wnosił skarżący, przed losowaniem nie powiadomiono pełnomocnika komitetu wyborczego, a samo losowanie zostało przeprowadzone przez organ do tego nieuprawniony, czyli komisję obwodową, a nie miejską. Losowanie powtórzono w minioną niedzielę i los uśmiechnął się do Anny Pilarczyk.


Także przedwczoraj w Jezioranach mieszkańcy wybrali dwóch radnych. W tym przypadku chodziło o mylnie sporządzone spisy wyborców. Wyborcy z jednego okręgu zostali przypisani błędnie do drugiego i na odwrót. Teraz mandaty zdobyli Janina Skorupa i Marek Malinowski, oboje z PSL.

Ponowne wybory radnych były też w Piszu. To efekt protestu Komitetu Wyborczego Wyborców My Piszanie dotyczącego nieprawidłowości w przebiegu głosowania. Okazało się, że 14 kart do głosowania w okręgu nr 8 pochodziło z okręgu nr 7. Zaledwie jednym głosem przewagi mandat zdobyła Lilla Bednarek z KWW Porozumienie Społeczne Jana Alickiego, pokonując Krzysztofa Nadolnego z KWW My Piszanie. W powtórzonych wyborach mandat zdobył Nadolny.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. życzliwy #1697110 | 94.242.*.* 24 mar 2015 11:02

    W PISZU sprawiedliwości stało się zadość. Bednarkowa od / od KOMITETU skompromitowanego w Piszu ALICKIEGO/ przegrała wybory. jeszcze tylko rozliczyć ich za wszystko co nadiablili, postawić przed sądem po za Piszem i mieszkańcy będą zadowoleni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. jyh #1697074 | 77.242.*.* 24 mar 2015 10:00

    A Bredzisław Komorowski mówił, że to odmęty szaleństwa i podpalanie demokracji kwestionować wyniki wyborów... A sąd jednak zakwestionował i kazał powtórzyć i takich wyroków jest mnóstwo w całej Polsce, jak i skala nieprawidłowości i wątpliwości jest ogromna. Ciekawe jaka będzie uczciwość wyborów prezydenckich... Pewnie wyniki już są wydrukowane

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)