Spotkanie z ratownikami w Zespole Szkół w Jedwabnie

2015-03-17 09:25:28(ost. akt: 2015-03-17 09:45:51)
W szkoleniu w Jedwabnie uczestniczyli ratownicy z Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno: Kamil Olczyk i Marcin Bałazy

W szkoleniu w Jedwabnie uczestniczyli ratownicy z Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno: Kamil Olczyk i Marcin Bałazy

Ponad 100 gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Jedwabnie wzięło udział w szkoleniu, które przeprowadzili dla nich ratownicy z Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno. Spotkanie było okazją do przypomnienia podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Czytaj e-wydanie Odwiedziny ratowników z Autrimpusa to jeden z elementów realizacji projektu „Bądź bezpieczny w szkole, w domu, na ulicy”. Podczas spotkania poruszano tematykę dotyczącą także bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło także scenek sytuacyjnych, podczas których uczniowie uczyli się jak postępować w przypadku zauważenia zasłabnięcia, czy też zawału. Oczywiście nie zabrakło także podstaw jakie obowiązują podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo –oddechowej.
- Były to bardzo ciekawe zajęcia – mówi Marcin Zapadka, nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla społeczeństwa w ZS w Jedwabnie. – Ratownicy postawili przede wszystkim na zajęcia praktyczne i to było bardzo dobre rozwiązanie. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, a myślę, że w chwili zagrożenia będą wiedzieli jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i w jaki sposób wezwać służby ratunkowe.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #1692142 | 46.170.*.* 18 mar 2015 07:24

    Szkoda, że u nas w Olsztynie ratownicy rzadko odwiedzają szkoły....

    odpowiedz na ten komentarz