Zespół Szkół w Reszlu świętował dzień swojego patrona

2015-02-24 11:26:08(ost. akt: 2015-02-24 12:57:48)

Autor zdjęcia: organizator

W miniony czwartek w reszelskim Zespole Szkół odbyły się obchody Dnia Patrona. Uroczystość upamiętniającą 131 rocznicę urodzin Macieja Rataja rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.
W dalszej części uroczystości delegacje lokalnych środowisk złożyły kwiaty pod znajdującym się na terenie Zespołu Szkół pomnikiem patrona. W imieniu powiatu honor Maciejowi Ratajowi oddał wicestarosta Sławomir Jarosik.

Trzecia część obchodów odbyła się w auli reszelskiej szkoły. Podniosła oprawa, dostojni goście, poważne stroje i motto, nad którym każdy z obecnych zapewne choć przez chwilę się zastanowił, sprawiły, że atmosfera była bardzo uroczysta. W czynach leży siła i zasługa, a nie w słowach i formach – to słowa Macieja Rataja, będące podstawą treści skierowanych przez starostę Ryszarda Niedziółkę do uczniów reszelskiej szkoły. Starosta kętrzyński podziękował za zaproszenie na uroczystości, pogratulował pięknej historii i tradycji szkoły oraz życzył uczniom wielu sukcesów.

Ryszard Niedziółka wpisał również kilka słów do szkolnej księgi pamiątkowej. Głos podczas apelu zabrał także gospodarz uroczystości dyrektor Zdzisław Szypulski, radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Ryszard Kawczyński oraz burmistrz Reszla Marek Janiszewski. W trakcie uroczystości pisarz, historyk Krzysztof Jezierski wygłosił wykład pod tytułem Maciej Rataj - historia i współczesność. Uczniowie wraz z nauczycielami reszelskiego Zespołu Szkół przygotowali recital przedstawiający historię, kulturę i sztukę lat 20 i 30-tych XX wieku.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska[/quote]


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hys #1681927 | 77.253.*.* 5 mar 2015 14:38

    Patrz żeby ciebie nie rozwiązali

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #1673872 | 195.136.*.* 24 lut 2015 14:30

    ... a wróbelki coś ćwierkają o rozwiązaniu szkoły przez PSL-owskie Starostwo. Ćwir,ćwir ćwir.

    odpowiedz na ten komentarz