Udany rok strażaków z Wielbarka

2015-02-10 13:25:48(ost. akt: 2015-02-10 14:03:06)
9 lutego 2015 r. w Wielbarku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku , na którym odczytano sprawozdania z działalności za rok 2014 oraz przedstawiono plany na rok 2015. W czasie zebrania obecny był przedstawiciel KPP Straży Pożarnej w Szczytnie – st. kpt. Zbigniew Stasiłojć. Za nim przystąpiono do przedstawienia sprawozdań , minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego druha Krzysztofa Bacławskiego.
Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku może miniony rok uznać za bardzo udany. Dzięki zaangażowaniu druhów , w ramach akcji pn. „przekaż 1%” zebrali 5367 złotych i tym samym zajęli
II miejsce wśród Ochotniczych Straży Pożarnych województwa warmińsko-mazurskiego. W tym miejscu wielbarscy druhowie serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu pożarniczego.

Druhowie z OSP w Wielbarku w minionym roku wyjeżdżali do 85 akcji ratowniczo-gaśniczych. Najaktywniejszymi Strażakami zostali: Mateusz Burdyński, Adam Rutkowski, którzy do wyjazdów wyjeżdżali 43 razy, natomiast Krystian Siedlecki wziął udział w 41 akcjach. Druhowie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach organizowanych przez KPP Straży Pożarnej w Szczytnie.
W czasie niedzielnego zebrania odczytano podziękowania od Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce za zaangażowanie , trud oraz mężną postawę , jaką wykazali się wielbarscy ochotnicy w dniu 24 i 25 maja 2014 roku, podczas prowadzenia działań związanych
z gaszeniem pożaru w miejscowości Gleba oraz Grale. Dzięki ich zaangażowaniu udało się ugasić ponad stuhektarowy pożar lasu.

Obecnie OSP w Wielbarku liczy 40 druhów , w tym 4 kobiety, dwóch Strażaków Honorowych (Jan Gajewski i Krzysztof Jarząbek) oraz jednego druha wspierającego.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gokWielbark

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Druh #1661740 | 178.43.*.* 10 lut 2015 20:14

    11 licząc od prawej jakiś niewyraźny :) proponuję Rutinoscorbin :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)