Z robotyką za pan brat

2014-10-24 17:54:33(ost. akt: 2014-10-24 18:01:13)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W SP 3 w Reszlu odbyły się zajęcia z robotyki. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych.
Dzieci pracowały w zespołach pod kierunkiem przedstawiciela firmy „Dobrze się składa”. Zadaniem dzieci było złożenie robota – pojazdu z gotowych elementów. Pierwszaki miały do dyspozycji laptopy, na których były umieszczone instrukcje trójwymiarowe.

Nauka poprzez zabawę przy budowaniu robotów przebiegała w miłej, naukowej atmosferze. Dzieci podczas zajęć były kreatywne, zaangażowane. Zgodnie współpracowały w zespole, co sprawiło, że roboty bardzo szybko powstały. Na zakończenie zajęć z robotyki dzieci miały okazję zaprezentować swoje „dzieła” – roboty i oczywiście się nimi pobawić. Dla naszych pierwszaków była to świetna, żywa lekcja fizyki i informatyki.

Wychowawczynie klas I:
Michalak Bożenna
Szmul Alina
Wasilewska Jolanta

Tekst: Bożenna Michalak
Zdjęcia :Organizatorzy

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warsztaty Robotów #1527808 | 195.150.*.* 31 paź 2014 09:18

    Robotyka to jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się dzieci nie tylko z nowymi technologiami, ale również na naukę matematyki czy fizyki. Uczestnicy uczą się ponadto współpracy, rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię, kreatywność.

    odpowiedz na ten komentarz