Młodzi Europejczycy mają głos! - dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech
2025-06-08 21:18:24(ost. akt: 2025-06-08 21:19:21)
Prof. Małgorzata Molęda-Zdziech – o młodych obywatelach, którzy chcą być słyszani
Czy młode pokolenie ma realny wpływ na kształtowanie przyszłości Europy? Czy ich głos przebija się przez złożoność współczesnej polityki, edukacji i debaty publicznej?
Dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, prof. SGH, socjolożka i badaczka relacji społecznych oraz procesów demokratyzacji, weźmie udział w panelu „Młodzi Europejczycy mają głos!” podczas IX Kongresu Przyszłości. Jej refleksja oparta na badaniach i pracy dydaktycznej z młodymi ludźmi pozwoli spojrzeć na pokolenie Z nie jako „odbiorców zmian”, lecz ich aktywnych współtwórców.
W panelu porozmawiamy m.in. o tym:
– jak wzmacniać młodych w roli obywateli,
– jakie mechanizmy instytucjonalne mogą wspierać ich sprawczość,
– i dlaczego warto traktować ich głos na serio – już dziś.
– jak wzmacniać młodych w roli obywateli,
– jakie mechanizmy instytucjonalne mogą wspierać ich sprawczość,
– i dlaczego warto traktować ich głos na serio – już dziś.
Dr hab., prof. SGH Małgorzata Molęda-Zdziech - Kierowniczka Katedry Studiów Politycznych w Instytucie Studiów Międzynarodowych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH. Pełnomocniczka Rektora SGH ds. współpracy z Unią Europejską. Socjolożka, politolożka; doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. W latach 1998-2001 wicedyrektorka w Polsko-Francuskim Programie Studiów Europejskich SGH/Sciences PO Paris. Od listopada 2017 do marca 2020 roku pełniła obowiązki Dyrektora Biura Promocji Nauki PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół: komunikowania, mediów i mediatyzacji życia publicznego oraz lobbingu i grup interesu na poziomie narodowym i europejskim. Członkini: Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Zarządu Stowarzyszenia Francja-Polska. Jest wiceprezeską międzynarodowej organizacji pozarządowej zajmującej się politykami publicznymi w Europie - Stowarzyszenie Europa (Entretiens Universitaires Reguliers pour l'Administrations en Europe). Autorka i współautorka licznych publikacji o tematyce lobbingu, komunikowania i mediów. Opublikowała m.in „Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego”, Difin, 2013, a wraz z J. Misiuna i S. Łubiarz „Amerykańskie wybory w erze postprawdy”, Oficyna Wydawnicza SGH, 2018. Odznaczona francuskim orderem Palm Akademickich (Chevalier des Palmes Academiques).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez