W ubiegłym sezonie interweniowali prawie 370 razy. Czy karetki wodne są przygotowane na nadchodzące wakacje na Warmii i Mazurach?
2025-06-02 20:30:13(ost. akt: 2025-06-02 14:57:41)
Z początkiem sezonu letniego nad jeziorami Warmii i Mazur ponownie pojawiły się karetki wodne, które będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów wypoczywających w regionie.
Od 1 czerwca do 30 września zespoły ratownictwa wodnego będą stacjonowały na Mazurach - w Giżycku, Kamieniu, Rynie i Sztynorcie oraz na Warmii - w Iławie.
Jednostki zostały zakontraktowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każda z wodnych karetek wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt oraz środki ratunkowe, a w skład zespołu wchodzą wykwalifikowani ratownicy medyczni. Dzięki swojej mobilności mogą one dotrzeć do poszkodowanych nawet w trudno dostępnych miejscach na wodzie oraz wzdłuż linii brzegowej.
— W ubiegłym sezonie wodne zespoły ratownictwa medycznego interweniowały 369 razy. Dzięki wspólnym wysiłkom służb ratunkowych oraz odpowiedzialnemu zachowaniu turystów i mieszkańców, mamy nadzieję na bezpieczny sezon letni na Warmii i Mazurach — mówi Magdalena Mil, rzeczniczka prasowa W-M OW NFZ.
Letni wypoczynek to czas relaksu, ale też odpowiedzialności.
W mediach pojawiły się apele do wszystkich miłośników wodnych aktywności o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – m.in. zakładanie kamizelek ratunkowych, unikanie alkoholu podczas korzystania ze sprzętu pływającego i rozwagę na wodzie.
Przypominamy ważne numery nad wodą:
— 601 100 100 – numer ratunkowy nad wodą,
— 984 – alarmowy numer ratownictwa wodnego,
— 112 – ogólny numer alarmowy.
— 601 100 100 – numer ratunkowy nad wodą,
— 984 – alarmowy numer ratownictwa wodnego,
— 112 – ogólny numer alarmowy.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez