Legenda polskiej muzyki kręci teledysk w Olsztynie. "Jestem z ul. Bałtyckiej" [ZDJĘCIA]
2025-05-21 11:00:00(ost. akt: 2025-05-21 11:03:48)
Izabela Trojanowska, znana piosenkarka pochodząca z Olsztyna, nagrywa w stolicy Warmii i Mazur teledysk do swojej najnowszej piosenki. "To dla mnie sentymentalny powrót" - przyznaje artystka.
Izabela Trojanowska wciąż jest aktywna muzycznie. Właśnie nagrała nową piosenkę, a teledysk do niej kręcony jest w Olsztynie. Artystkę spotkaliśmy podczas nagrywania na olsztyńskim Zamku.
- W tej chwili nagrywamy w Olsztynie nowy teledysk do piosenki "Lada dzień wakacje" do słów Bogdana Olewicza z muzyką Mieczysława Jureckiego, basisty Budki Suflera - mówi Izabela Trojanowska i dodaje: - Wymyśliłam, że jest to piosenka o Olsztynie, bo tak mi pasowało.
Znany muzyk Budki Sulfera również przyjechał do Olsztyna na plan filmowy.
Trojanowska, jako rodowita olsztynianka, dodaje, że nagrywanie teledysku w Olsztynie traktuje jako "sentymentalny powrót". - Chcemy pokazać miejsca bliskie mojemu sercu. Jestem z ul. Bałtyckiej.
Artystka wspomina też i Zamek. - Pamiętam, jak był remontowany i nasza klasa rozpierzchła się niegrzecznie po nim. Wchodziliśmy wszędzie, gdzie nie wolno było.
Piosenka "Lada dzień wakacje" premierę będzie miała jeszcze w maju.
- Olsztyn jest jak najbardziej miejscem słynącym turystycznie, z pięknych lasów i jezior. A jeszcze z tego, co moja ekipa nie może się nadziwić, to fakt, że areszt jest w centrum miasta.
- Olsztyn jest jak najbardziej miejscem słynącym turystycznie, z pięknych lasów i jezior. A jeszcze z tego, co moja ekipa nie może się nadziwić, to fakt, że areszt jest w centrum miasta.
Ujęcia do teledysku Izabeli Trojanowskiego nagrywane były m.in. nad Łyną przy zabytkowych wiaduktach kolejowych oraz na Starym Mieście.
Izabela Trojanowska z domu Schuetz urodziła się 22 kwietnia 1955 r. w Olsztynie. Pierwszy sukces, pod panieńskim nazwiskiem Schütz, odniosła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie w 1971 roku jako członkini chóru, wygrywając nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył kardynał Karol Wojtyła. W roku 1980 rozpoczęła karierę muzyczną nawiązując współpracę z Budką Suflera. W tym okresie lider tego zespołu, Romuald Lipko, skomponował dla niej osiem piosenek, które stały się przebojami. Przełomowy był hit "Tyle samo prawd ile kłamstw". Wkrótce na KFPP w Opolu artystka wylansowała kolejny przebój "Wszystko czego dziś chcę". Za interpretację obu tych utworów została uhonorowana jedną z dwóch głównych nagród.
Grzegorz Szydłowski
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez