To już potwierdzone. Którą trasą pojedzie linia nr 129 Olsztyn-Olsztynek?

2025-04-11 13:00:00(ost. akt: 2025-04-11 10:18:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zamknięcie wylotu z Olsztyna w kierunku Warszawy wymusiło zmiany w kursowaniu linii nr 129, która obsługuje gminy Stawiguda i Olsztynek.

— Informujemy, że zamknięcie odcinka drogi wylotowej z Olsztyna do Warszawy nastąpi 12 kwietnia br. Ruch będzie dostępny jedynie dla komunikacji zbiorowej i służb porządkowych i ratunkowych — czytamy w komunikacie ZDW Olsztyn. — Na odcinku DW 527 od granicy miasta Olsztyna do ul. Nad Łyną dopuszczony będzie tylko ruch pojazdów służb ratunkowych i komunikacji zbiorowej.

Niedawno Gazeta Olsztyńska dowiedziała się, że gminom zostały przedstawione dwa przebiegi tras linii nr 129.

— W przypadku objazdu przez Dajtki trasa będzie dłuższa o około 9 km – mówił Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – W przypadku drugiego wariantu, czyli objazdu przez Bartąg, to około 3 km więcej.

Którą trasę wybrali przedstawiciele gmin?

Zgodnie z decyzją gminy Stawiguda i gminy Olsztynek, linia kursować będzie po DW 527 (odcinek dostępny tylko dla transportu zbiorowego), ul. Nad Łyną do Bartąga i dalej ul. Gietrzwałdzką do przystanku "Tomaszkowo".

— Przystanki "Bartąg-Kolonia" i "Tomaszkowo-Miody" zostaną zawieszone — poinformował w komunikacie Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Podróżujący muszą zapoznać się ze skorygowanymi godzinami odjazdów autobusów.