Cienie i worki pod oczami – czy mezoterapia igłowa może pomóc?

2025-04-09 22:07:09(ost. akt: 2025-04-09 22:20:11)   Artykuł sponsorowany
Cienie i worki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Zastanawiasz się, jak odświeżyć te okolice twarzy bez ingerencji chirurgicznej? Jednym z zabiegów, które możesz przetestować, jest mezoterapia igłowa. Dowiedz się, jakie zmiany w wyglądzie okolic oczu może spowodować seria zabiegów mezoterapii igłowej. Poznaj alternatywne zabiegi, które mogą dać Ci podobne efekty terapeutyczne.

Jak mezoterapia igłowa wpływa na okolice oczu?

Mezoterapia igłowa pod oczy to zabieg, który pozwala specjaliście w precyzyjny sposób wprowadzić pod skórę różne substancje aktywne, takie jak np.:

- witamina C,
- nieusieciowany kwas hialuronowy,
- kofeina,
- koenzymy,
- osocze bogatopłytkowe.

Umiejętnie wykonane iniekcje stymulują delikatną skórę w okolicy oczu do intensywnej przebudowy. Indywidualnie dobrane preparaty ze składnikami aktywnymi niwelują cienie i worki pod oczami. Dzięki mikro nakłuciom skóra odzyskuje ujednolicony koloryt, jest gładsza i nawilżona. Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie i likwiduje widoczne oznaki przemęczenia. Zabieg ten sprawia, że Twoje spojrzenie wygląda witalnie i młodzieńczo. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych iniekcje nie tylko niwelują obrzęki i zasinienia wokół oczu, ale też:

- zmniejszają widoczność zmarszczek,
- ujędrniają skórę,
- zmniejszają widoczność rozstępów,
- działają nawilżająco,
- poprawiają owal twarzy.

Na czym polega mezoterapia igłowa pod oczy? Ile trwa zabieg?

Zastanawiasz się, na czym polega mechanizm działania zabiegu mezoterapii igłowej? W trakcie procedury lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje odżywcze koktajle w okolice oczu. Składniki preparatów są zawsze dobierane indywidualnie do potrzeb Twojej skóry. Ile trwa jedna sesja mezoterapii igłowej pod oczy? Około kilkunastu minut. Miej świadomość, że bezpośrednio po wstrzyknięciu koktajlu z substancjami aktywnymi skóra w rejonie zabiegowym może być nieco zaczerwieniona, u niektórych kobiet w miejscach wkłuć pojawiają się też wybroczyny i drobne siniaki. U części pojawia się również obrzęk oraz rumień. Pamiętaj, że nie ma powodu do obaw, ponieważ są to całkowicie naturalne objawy, które utrzymują się do kilku godzin po zabiegu mezoterapii. Wiedz, że w czasie kuracji powinnaś szczególnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną i codziennie (a najlepiej kilka razy w ciągu dnia) aplikować na skórę krem z ochronnym filtrem UV.

Ile sesji mezoterapii igłowej pod oczy potrzebujesz?

Zastanawiasz się, ile sesji mezoterapii igłowej pod oczy potrzebujesz do osiągnięcia optymalnych rezultatów? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to bardzo indywidualna sprawa. Jednak uogólniając, dla większości kobiet wystarczające są 3-6 zabiegów mezoterapii wykonywane w serii co 7,14 lub też 28 dni. Wiedz, że regularne sesje mezoterapii chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem się i mogą być traktowane jak element profilaktyki anti-aging. Z tego względu (po zakończonym cyklu mezoterapii igłowej) rozważ systematyczne korzystanie z iniekcji. Jesteś ciekawa, czy mezoterapia igłowa jest bolesna? Nie, to bezbolesny zabieg zaliczany do mało inwazyjnych procedur. Co więcej, mezoterapia igłowa nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, nie musisz więc brać wolnego z pracy. Po iniekcjach w okolicy oczu możesz natychmiast wrócić do codziennych zajęć.

Jeśli nie klasyczna mezoterapia igłowa pod oczami, to co? Biostymulatory tkankowe

Jesteś ciekawa, jakie metody poza klasyczną mezoterapią igłową zniwelują cienie i worki pod oczami? Świetnym uzupełnieniem mogą być np. biostymulatory tkankowe, które stymulują komórki skóry, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny (biostymulatory są podawane w nieco głębsze warstwy skóry, niż koktajle odżywcze). Zabieg z użyciem biostymulatorów tkankowych wymaga przygotowań ani nie jest bolesny, gdyż lekarz uprzednio stosuje krem znieczulający. Procedura ta nie wymaga też rekonwalescencji.