Tą ulicą nie przejedziesz. Trwa remont na olsztyńskim Zatorzu [ZDJĘCIA]

2025-04-09 16:00:03(ost. akt: 2025-04-09 14:57:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uwaga kierowcy! Fragment jednej z ulicy na olsztyńskim Zatorzu został całkowicie zamknięty. Drogowcy rozpoczęli tam remont nawierzchni, który ma potrwać do Wielkanocy. Lepiej omijać ten rejon i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie.
W 2025 roku ze względu na sprzyjającą pogodę, sezon napraw olsztyńskich dróg rozpoczął się nieco wcześniej. Tegoroczne działania są prowadzone zarówno w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (2 lokalizacje – ul. Barcza, ul. Hozjusza), jak również w ramach zadań własnych zaplanowanych przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Po zakończonych pracach na ul. Barcza ekipy drogowców przeniosły się na ul. Zientary-Malewskiej. Od poniedziałku, 7 kwietnia 2025 roku, fragment tej ulicy – od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do ul. Moniuszki – został całkowicie wyłączony z ruchu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Pierwszym etapem remontu jest frezowanie starej nawierzchni bitumicznej. Następnie przeprowadzona zostanie regulacja zaworów wodociągowych oraz wpustów kanalizacyjnych. Prace obejmą również uzupełnienie większych ubytków w jezdni, by przygotować podłoże pod nową, trwałą nawierzchnię.

Mieszkańcy i kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu oraz o nieparkowanie pojazdów na remontowanym odcinku.

Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość, bo zakończenie prac planowane jest dopiero przed Świętami Wielkanocnymi, tak by mieszkańcy Olsztyna mogli swobodnie korzystać z odnowionej drogi jeszcze przed świątecznym okresem wzmożonego ruchu.


Przypomnijmy, w 2025 roku na liście remontów znajdują się również fragmenty ulic:
Augustowska (od skrzyżowania z ul. Żołnierską do skrzyżowania z ul. Opolską);
Hozjusza (od dyskontu Biedronka do skrzyżowania z ul. Fiołkową);
Janowicza (od skrzyżowania z ul. Wilczyńskiego do skrzyżowania z ul. Flisa);
Kajki (od skrzyżowania z ul. Dąbrowszczaków do skrzyżowania z ul. Kopernika);
Kopernika (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kajki);
Sybiraków (od skrzyżowania z ul. Rataja do skrzyżowania z ul. Jagiellońską);

ga