Oleccy karatecy zdobyli 2 złote medale i brąz

2024-10-27 18:06:17(ost. akt: 2024-10-27 18:15:41)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W sobotę 26 października w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów Open oraz Puchar Europy Juniorów w Karate Kyokushin, a w niedzielę rozgrywano Drużynowy Puchar Świata. W tym wyjątkowym wydarzeniu wystartowało ponad 800 zawodników. W rywalizacji świetnie zaprezentowali się karatecy z Olecka.
Złote medale Pucharu Europy zdobyły Agnieszka Słowińska i Julia Hołownia. Brązowy medal wywalczył Dominik Dziedziach.
Piąte miejsce w Pucharze Europy wywalczyli Malwina Różańska i Władysław Domelewski. Natomiast Filip Maksimowicz zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów Open, przegrywając w półfinale z późniejszym zwycięzcą. W kategorii Filipa wystartowało 28 zawodników.
Pozostali reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin nie stanęli na podium, ale pokazali prawdziwego ducha walki.