Policjanci z Warmii i Mazur wspierają służby na południu Polski
2024-10-01 16:00:16(ost. akt: 2024-10-01 14:57:27)
Wielka woda ustąpiła, ale pomoc mieszkańcom południowej Polski, których nawiedziła powódź, wciąż jest potrzebna. Niestety potrzebna jest też ochrona przed szabrownikami i tymi, którzy chcą się wzbogacić na dramacie innych. Właśnie z chęcią niesienia takiej pomocy mieszkańcom i wsparcia w codziennej służbie policjantom z południa, wyruszyli policjanci z Warmii i Mazur.
Kolejna grupa funkcjonariuszy wspiera swoich kolegów w służbie na terenach, które we wrześniu nawiedziła powódź. W niedzielę (29 września) na Dolny Śląsk w delegację służbową wyjechali policjanci z komend miejskich i powiatowych warmińsko-mazurskiej policji.
Policjanci z Warmii i Mazur od początku działań na terenach objętych powodzią aktywnie wspierają swoich kolegów i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tych terenów.
Teraz, gdy wielka woda już ustąpiła, nadszedł czas odbudowy. Niestety nie brakuje takich, którzy na krzywdzie innych, próbują się wzbogacić. To właśnie ochrona przed szabrownikami oraz ich zatrzymywanie jest jednym z zadań, z którym mierzą się policjanci.
Grupa 16 policjantów - funkcjonariuszy z OPP w Olsztynie oraz komend miejskich z Olsztyna i Elbląga oraz jednostek powiatowych z Giżycka, Szczytna i Ostródy - wyruszyła w drogę radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi na zagrożone tereny na południe Polski.
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Posterunku Policji w Wydminach (KPP w Giżycku), Zespołu Patrolowo Interwencyjnego KPP w Ostródzie, Wydziału Prewencji KMP w Elblągu, Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Olsztynie, Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego KPP w Szczytnie zostali skierowani do rejonu Kłodzka, gdzie powódź wyrządziła największe szkody, niszcząc domy i dobytek wielu rodzin.
Zadania policjantów obejmują nie tylko niesienie pomocy poszkodowanym, ale również wsparcie kolegów z innych jednostek oraz żołnierzy przy oczyszczaniu terenu. Funkcjonariusze monitorują stan wód, zabezpieczają mienie, dostarczają żywność i inne niezbędne produkty, a także reagują na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy.
W obliczu tej trudnej sytuacji, priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi oraz wsparcie w odbudowie zniszczonych domostw.
Policjanci pełnią służby patrolowo-interwencyjne zarówno w dzień jak i w porach nocnych skupiając się na ochronie mienia mieszkańców, którzy zmuszeni byli opuścić miejsca swojego zamieszkania. Poza zadaniami służbowymi skupiają się na pomocy osobom które sygnalizują taką potrzebę. Jak twierdzą rodzaj pełnionej obecnie służby to nowe, niezwykle trudne doświadczenie, które wiąże się z bezpośrednim funkcjonowaniem w obliczu ludzkiej tragedii. Pomimo trudnej sytuacji mieszkańców obecność policjantów odbierana jest przez nich niezwykle pozytywnie.
Policjanci pozostaną na miejscu tak długo, jak to będzie konieczne, aby pomóc w przywróceniu normalności mieszkańcom dotkniętych powodzią terenów.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez