WAMA Film Festival - dziś królują krótkie formy. Program na czwartek (19/09)
2024-09-19 08:22:27(ost. akt: 2024-09-19 08:24:56)
Artykuł
promocyjny
Dziś w kinie pojawią się jurorzy - to znak, że rozpoczyna się Konkurs Filmów Krótkich. Po każdej projekcji będzie można spotkać twórców obejrzanych filmów i zamienić z nimi kilka słów.
W czwartek swoją pracę rozpoczynają dwa składy jurorskie. W ciągu dwóch dni obejrzą 21 filmów krótkometrażowych i wybiorą najlepsze. Jury Konkursu Filmów Krótkich w składzie Bartosz M. Kowalski, Dorota Kędzierzawska i Marcin Wierzchosławski przyzna Grand Prix, Nagrodę Specjalną oraz nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Jury Warmii i Mazur w składzie Michał Morawski, Aleksandra Bielska i Magdalena Rudnicka przyzna Nagrodę im. Anny Wasilewskiej.
Organizatorzy nadali poszczególnym blokom tytuły, by łatwiej było nawigować po bogatym programie. Po każdej z projekcji zaplanowano spotkanie z autorami filmów, którzy opowiedzą o kulisach powstawania swoich dzieł i odpowiedzą na pytania widowni.
Program na czwartek (19/09) wygląda następująco:
TO NIE MÓJ FILM, reż. Maria Zbąska, godz. 12.30, sala nr 9, Multikino
TO NIE MÓJ FILM, reż. Maria Zbąska, godz. 12.30, sala nr 9, Multikino
„Ten związek przypomina kabel od ładowarki, który pogryzł pies... Niby ładuje, ale to nie ma prawa działać” – w ten sposób Wanda podsumowuje swoją wieloletnią relację z Jankiem. Wspólnie podejmują ostatnią próbę ratowania związku i wyruszają w podróż wzdłuż zimowego wybrzeża Bałtyku. Pełnometrażowy debiut Marii Zbąskiej to współczesna i pełna inteligentnego humoru opowieść o walce o miłość. W czasach, gdy wszystko jest jednorazowe i łatwe do wymiany, Wanda i Janek podejmą próbę naprawy relacji, w której jeszcze nie wszystko jest stracone.
Projekcja w ramach sekcji młodzieżowej WAMA NEW ENERGY, przeznaczony dla licealistów. Po projekcji spotkanie z reżyserką Marią Zbąską.
Projekcja I, KRÓTKO O MIŁOŚCI, godz. 16.00: GORZKO (reż. Marcin Kluczykowski), NIESPAKOWANE RZECZY (reż. Robert Kwilman), HEM (reż. Konrad Kultys), TRANSGRESJA (reż. Diana Szczotka).
– Zaczynamy od najpiękniejszego uczucia na świecie, na które padnie uważne, ciepłe i wrażliwe spojrzenie autorek i autorów filmowych opowieści – mówi Marta Karnkowska, koordynatorka programowa konkursu. – Miłość nigdy nie jest łatwa, nie jest przewidywalna i mieni się wszystkimi barwami tęczy.
Projekcja II, WIĘZY RODZINNE, godz. 18.30: SAUDADE (reż. Wojciech Pokorski), LIOSZA (reż. Miłosz Sawicki), LAMENT NO. 1 (reż. Jakub Jakubik), BRAK (reż. Paweł Prewencki), ŁÓDŹ PODWODNA (reż. Oliwia Zakrzewska).
– Rodziny się nie wyprzesz, genów nie wydłubiesz, najlepiej wyjdzie się z nią na zdjęciu, ale to najsilniejsze związki w życiu - WIĘZI RODZINNE, których nie przerwie nawet śmierć zostaną przedstawione w pięciu przejmujących obrazach w drugiej projekcji konkursowej – mówi Karnkowska.
Projekcja III, WYJĄTKOWA BLISKOŚĆ, godz. 21.00: MANDALA (reż. Mikołaj Janik), BREATHLESS (reż. Marta Socha), CZARNA WODA (reż. Joanna Różniak), NIC MNIE W TOBIE NIE PRZERAŻA (reż. Justyna Nowak).
– W trzeciej projekcji konkursowej WYJĄTKOWOŚĆ BLISKOŚCI może objawiać się poprzez świat nadprzyrodzony, świat duchów, ale też poprzez rzeczywistość, w której najbliższym towarzyszem jest choroba – mówi Karnkowska. – WYJĄTKOWA BLISKOŚĆ to też fascynacja drugim człowiekiem.
KLUB FESTIWALOWY, Vinyl Pub, godz. 22.00
JAK ZDOBYĆ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI?
Wejściówki rezerwujemy na stronie internetowej festiwalu. Dostępne są od godz. 18.00 w dniu poprzedzającym daną projekcję. W kinie wystarczy pokazać QR kod.
W rezerwacji pomóc mogą również wolontariusze w biurze festiwalowym w Multikinie.
Pełny program: https://wamafestival.pl/program-2024/.
11. WAMA Film Festival trwa do 21 września 2024 roku.
11. WAMA Film Festival trwa do 21 września 2024 roku.
Zapraszamy do kina!
Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.
Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.
Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.
Projekt „INTERFILMLAB 8.0 – program edukacyjny na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (8. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.
Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska S.A.
Partnerem logistycznym WAMA Film Festival jest Fiedorowicz Olsztyn – Autoryzowany Dealer i Serwis marek Audi, Škoda, Cupra, Volkswagen Osobowe i Dostawcze.
Partnerem branżowym festiwalu jest Crew United Polska.
Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji imprezy są: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Cinemahall INGO (Ukraina), Budapest Cultural Center (Węgry) oraz Foundation for Art Development AIA (Gruzja).
Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz VINYL Pub.
Partnerami edukacyjnymi festiwalu są: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, PLANETA 11 oraz Fundacja na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce.
Partnerem technologicznym festiwalu jest Beiks Machulski Sp.j.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez