Dwie nowe linie autobusowe w Olsztynie. Kiedy i kto będzie mógł z nich skorzystać?

2024-09-03 07:00:00(ost. akt: 2024-09-02 14:11:22)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: MPK Olsztyn

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przygotował dwie nowe, specjalne linie autobusowe dla mieszańców Olsztyna. Jaką trasą pojadą?
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w niedzielę (8 września), w związku z obsługą corocznych uroczystości w Gietrzwałdzie, zostaną uruchomione dwie autobusowe linie specjalne.

Mieszkańcy Olsztyna będą mogli skorzystać z linii G-1, która swój początek będzie miała na Dworcu Głównym i przejedzie ulicami: Dworcową, Piłsudskiego, 11 Listopada, Placem Jedności Słowiańskiej, Pieniężnego, Szrajbera, Śliwy, Warszawską, Armii Krajowej i Sielską, aż do Gietrzwałdu.

Linia G-2 to Pieczewo, Wilczyńskiego, Sikorskiego, Obrońców Tobruku, Armii Krajowej, Sielska i Gietrzwałd.

— Na trasach przejazdu obowiązują wszystkie napotkane przystanki — poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W niedzielę (8 września) do godz. 12 odjazdy w obu kierunkach realizowane będą zgodnie z rozkładem jazdy. Godziny odjazdów od godz. 12:01 zostały podane orientacyjnie.

— Kursy te realizowane będą w zależności od potrzeb, zgodnie z poleceniami wydawanymi przez Nadzór Ruchu ZDZiT, od około 12:30 do 15 — dodał zarząd.

Rozkład jazdy w godzinach popołudniowych przewiduje realizację 26 kursów z Gietrzwałdu:
— 1 rozkładowego i 12 według poleceń Nadzoru Ruchu w kierunku Dworca Głównego;
— 1 rozkładowego i 12 według Nadzoru Ruchu w kierunku Pieczewa.

A co z biletami?

Przy przejazdach między Olsztynem a Gietrzwałdem obowiązują następujące bilety:
— normalne w cenie 12 złotych (należy skasować trzy bilety jednorazowe w cenie 4 złote każdy);
— ulgowe w cenie 6 złotych (należy skasować trzy bilety jednorazowe ulgowe w cenie 2 złote).

Mieszkańcy muszą jedna pamiętać, że na linii specjalnej nie obowiązują bilety okresowe, w tym także m.in. miesięczne czy 24-godzinne), jak również darmowe przejazdy dla osób powyżej 70. roku życia.

— Uprawnienia do przejazdów bezpłatnych przysługują osobom korzystającym z ulg ustawowych przy przejazdach środkami komunikacji publicznej, tj. inwalidom wojennym i wojskowym, osobom represjonowanym mającym prawo do renty inwalidy wojennego, dzieciom w wieku do 4 lat — wyjaśnia ZDZiT.

Ważne, aby bilet kupić wcześniej. W dniu odpustu sprzedaż biletu będzie możliwa tylko i wyłącznie w biletomatach, w których płatność jest tylko kartą.