Olsztyński Teatr Lalek rusza w trasę po Polsce. Gdzie będzie można go zobaczyć?

2024-08-07 13:52:14(ost. akt: 2024-08-07 15:02:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Olsztyński Teatr Lalek weźmie udział w prestiżowym programie Teatr Polska. W 12 polskich miastach aktorzy ze stolicy regionu zaprezentują spektakl "Pięć i Pół Człowieka" w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.
Sztuka jest opowieścią o młodzieńczej miłości Stacha i Sary, której losy zostają brutalnie przerwane przez wydarzenia II wojny światowej. Sara, dwudziestoletnia Żydówka, i Stach, siedemnastoletni syn Komisarza, zakochują się w sobie i zostają rodzicami. Jednak ich życie zostaje naznaczone przez nadciągającą burzę przemocy, wywózki, holocaust oraz późniejsze "wyzwolenie" radzieckie.

Spektakl jest oparty na autentycznej historii zaczerpniętej z reportażu Andrzeja Mularczyka "Co się komu śni i inne historie". W niezwykle emocjonalny sposób ukazuje siłę ludzkiego ducha w obliczu niewyobrażalnych trudności.

— Udział w programie Teatr Polska jest wyjątkową okazją do dzielenia się naszą sztuką z szeroką publicznością — podkreśla zastępczyni dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek, Anna Ratkowska-Filipowicz. — Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić tę niezwykłą historię w tak wielu miastach. Nasz spektakl niesie ze sobą ważne przesłanie o miłości, przetrwaniu i sile ludzkiego ducha, które są uniwersalne i ponadczasowe.

Kiedy i gdzie wystąpi Olsztyński Teatr Lalek?
— 19 września - Ełk
— 25 września - Nowy Dwór Gdański
— 28 września - Wójtowo - spektakl w OTL
— 29 września - Płośnica - spektakl w OTL
— 5 października - Ostróda
— 20 listopada - Brześć Kujawski
— 21 listopada - Środa Wielkopolska
— 23 listopada - Lubrza
— 25 listopada - Brzeszcze
— 26 listopada - Nowy Sącz
— 27 listopada - Piotrowice
— 29 listopada - Krasnystaw

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Program Teatr Polska jest inicjatywą mającą na celu zwiększenie dostępności sztuki teatralnej w miejscach, gdzie teatry stacjonarne są rzadkością. Dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, możliwe jest organizowanie tras teatrów po całej Polsce.