Nad Warmią i Mazurami przeszła ogromna burza. Strażacy interweniowali blisko 240 razy

2024-07-11 08:15:01(ost. akt: 2024-07-11 08:18:37)

Autor zdjęcia: PSP

Blisko 240 razy wyjeżdżali w nocy warmińsko-mazurscy strażacy, by usuwać skutki burz, które przeszły nad regionem. Strażacy przyznają, że interwencji przybywa.
Potężna burza przeszła nad województwem warmińsko-mazurskim w nocy ze środy na czwartek (10/11 lipca).

Fot. PSP

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że większość interwencji wiąże się z usuwaniem powalonych drzew i wypompowywaniem wody z pomieszczeń.

Strażak przyznał, że nowe zgłoszenia wciąż wpływają, ponieważ nie wszyscy od razu w nocy dostrzegli skutki wichur i ulewnego deszczu.

Najpoważniejszym zdarzeniem odnotowanym przez strażaków było przygniecenie młodego mężczyzny przez drzewo - doszło do tego nad jeziorem Skanda w Olsztynie. Mężczyzna trafił do szpitala.

Fot. PSP

W Siemianach nad jeziorem Jeziorak w powiecie iławskim ewakuowano w bezpieczne miejsce 445 dzieci i 50 osób personelu obozu.

Fot. PSP

Jak podały służby wojewody warmińsko-mazurskiego, burze były przyczyną awarii energetycznych. Bez prądu pozostawało 26,3 tys. odbiorców. Najwięcej w rejonie Braniewa i Elbląga - ok. 25 tys. oraz Miłakowa i Morąga - ok. 1,3 tys. Awarie wystąpiły też w okolicach Giżycka.

Nocą front burzowy przechodził z zachodu na wschód regionu. Najwięcej interwencji zanotowano w okolicach Elbląga, Ostródy, Iławy i Olsztyna.

Fot. PSP

— Działania strażaków po przejściu burz w woj. warmińsko-mazurskim nadal trwają. Zgodnie z prognozami synoptyków, dziś przez nasz region również mogą przetoczyć się burze. Bądźmy ostrożni — informują strażacy.

PAP/GO