Hiszpania z awansem do finału Euro 2024. Lamine Yamal pobił rekord

2024-07-10 15:08:31(ost. akt: 2024-07-10 15:35:21)
Lamine Yamal

Autor zdjęcia: PAP/EPA

W półfinałowym starciu Euro 2024 Hiszpania pokonała 2:1 Francję i wywalczyła awans do wielkiego finału. Piłkarz "La Furia Roja" Lamine Yamal zapisał się w historii futbolu jako najmłodszy piłkarz, który strzelił gola podczas mistrzostw Europy, mając jedynie 16 lat.
Hiszpanie, znani z efektownego stylu gry na Euro 2024, zmierzyli się w półfinale z Francją, która była szeroko krytykowana za swoje dotychczasowe występy. Przed spotkaniem w Monachium Trójkolorowi zdobyli tylko trzy bramki: dwie samobójcze oraz jedną po rzucie karnym strzelonym przez Kyliana Mbappé, który grał w masce ochronnej.

Kapitan Francuzów, już bez maski, popisał się ładną asystą do Randala Kolo Muaniego, który otworzył wynik meczu. Wydawało się, że to będzie przełomowy moment dla drużyny Didiera Deschampsa.

Jednak odpowiedź Hiszpanów była piorunująca. Młody, 16-letni Lamine Yamal oddał fenomenalny strzał z 25 metrów, wyrównując stan meczu. Chwilę później Dani Olmo, pomocnik RB Lipsk, zakończył piękną akcję, dając Hiszpanii prowadzenie. Jego występ na tym turnieju sugeruje, że może on znaleźć się w najlepszej jedenastce Euro 2024.

W drugiej połowie Francuzi starali się odrobić straty, ale ich wysiłki były bezskuteczne, gdyż hiszpańska obrona była nie do przebicia. Mimo prób doprowadzenia do dogrywki, Trójkolorowi nie zdołali przełamać defensywy rywali.

Źródło: Niezależna.p,