Indykpol AZS Olsztyn wyznaczył datę przedsezonowych przygotowań

2024-07-10 19:26:26(ost. akt: 2024-07-10 15:00:36)

Autor zdjęcia: Facebook/Indykpol AZS Olsztyn

Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn już niedługo rozpocznie przygotowania do nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. Dla trenera Juana Manuela Barriala dobrą informacją jest to, że na pierwszych treningach stawią się praktycznie wszyscy członkowie "Zielonej Armii".
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn poprzedni sezon PlusLigi zakończyli na miejscu ósmym - tak samo, jak kampanię 2022/2023. Olsztyński klub co roku głośno mówi o aspiracjach gry w ligowych play-offach i walce o medale, także przed sezonem 2024/2025 nie powinno być inaczej.

Już wkrótce klub z Warmii i Mazur rozpocznie przygotowania do nowego sezonu siatkarskiej ekstraklasy. 15 lipca (poniedziałek) członkowie zespołu oraz sztab szkoleniowy zobaczą się po raz pierwszy. Tego dnia zostaną przeprowadzone badania, natomiast 17 lipca (środa) odbędzie się pierwszy oficjalny trening na hali "Urania" w Olsztynie.

Podany został również terminarz meczów sparingowych. Na "dzień dobry" olsztynianie zmierzą się w dwumeczu z Treflem Gdańsk. Sparingi zostaną rozegrane w Olsztynku (16-17 sierpnia). Tydzień później "Akademicy" udadzą się do Węgorzewa, gdzie również rozegrają dwa spotkania, lecz ze Ślepskiem Malow Suwałki (23-24 sierpnia).

W dniach 30-31 sierpnia AZS Olsztyn weźmie udział w turnieju towarzyskim lub rozegra dwumecz z jedną z ekip siatkarskiej PlusLigi. Ta informacja jest jednak jak na razie do potwierdzenia. 6-7 września olsztyński zespól uda się na specjalny turniej, który odbędzie się w Suwałkach.

Ukoronowaniem przedsezonowych przygotowań będzie inauguracyjny mecz ligowy z PGE GiEK Skrą Bełchatów, który odbędzie się w weekend 13-15 września w olsztyńskiej "Uranii".

Trener Juan Manuel Barrial od początku przygotowań będzie miał do dyspozycji sporą część swoich zawodników m.in. reprezentanta Polski Szymona Jakubiszaka oraz Jana Hadrave oraz Eemiego Tervaporttiego, którzy nie znaleźli się kadrach swoich drużyn na tegoroczny sezon reprezentacyjny.

Nieobecni będą na pewno "młodzi gniewni" olsztyńskiej drużyny, czyli Kuba Hawryluk, Jakub Majchrzak oraz Kamil Szymendera, którzy wraz z reprezentacją Polski U-22 walczą o tytuł mistrza Europy na turnieju w Holandii.

Przyjmujący Moritz Karlitzek dołączy do drużyny po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu do których przygotowuje się wraz z reprezentacją Niemiec. Ze względu na sezon kadrowy do drużyny nieco później dołączy Argentyńczyk Manuel Armoa.