Dominika Krassowska z "The Voice of Poland" z nowym singlem. Ełczanka śpiewa o "ghostingu"

2024-07-10 16:22:36(ost. akt: 2024-07-10 14:57:34)

Autor zdjęcia: Domka Krassowska/YouTube

Dominika Krassowska, urodzona w Ełku utalentowana wokalistka i uczestniczka 14. edycji programu The Voice of Poland, wydała właśnie swój najnowszy singiel z teledyskiem, który porusza ważny problem społeczny XXI. Wieku.
Utwór "Wiem, że nie" eksploruje temat ghostingu – zjawiska społecznego, które polega na nagłym zerwaniu wszelkiego kontaktu przez jedną ze stron w relacji, bez zaoferowania żadnego wyjaśnienia. W swoim utworze "domka" prowadzi słuchaczy przez labirynt uczuć, które towarzyszą byciu "ghostowanym”

— Ghosting jest popularnym zjawiskiem. Szczególnie dotyka on przedstawicieli mojego pokolenia. Nie znam osoby, która nie byłaby "zghostowana" lub sama by tego nie zrobiła – zarówno w relacjach romantycznych jak i przyjacielskich. Moje osobiste doświadczenie z tym zjawiskiem zainspirowało mnie do napisania tego utworu. W piosence chciałam połączyć dwa style, z którymi czuję się blisko związana – rock i pop – mówi młoda artystka.

Domka zdobyła serca widzów 14. edycji programu The Voice of Poland wykonaniem utworów "Light My Fire” od The Doors, czy "Walk This Way” od Aerosmith, dochodząc tym samym do finałowej szesnastki. Autorka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Jest laureatką wielu festiwali lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Swoją karierę rozpoczynała na deskach ełckich scen, gdzie występowała w wielu kulturalnych przedsięwzięciach, a także była częścią rockowego składu „The Message”.

Jej nowy singiel jest dynamicznym połączeniem popowych melodii i rockowych riffów, w których wokalistka najlepiej się odnajduje.

Teledysk nowego singla został zrealizowany we współpracy z warszawskim kolektywem Yama, do którego wokalistka dołączyła w 2023 roku. Muzykę Domka napisała we współpracy z Maurycym Żółtańskim – znanym producentem gwiazd takich jak: Mata, Julia Pośnik czy Lija.