Trwa remont ul. Dąbrowszczaków. Utrudnienia w centrum Olsztyna [ZDJĘCIA]

2024-07-10 11:17:59(ost. akt: 2024-07-10 11:37:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy drogowcy rozpoczęli remont w centrum miasta. Na ulicy Dąbrowszczaków od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z Kajki ma zostać wymieniona nawierzchnia.
Prace na tym śródmiejskim trakcie rozpoczęły się we wtorek (9 lipca). To pierwsza z zapowiadanych niedawno inwestycji w poprawę jakości mniejszych, rzadziej uczęszczanych ulic oraz chodników.

Remont ul. Dąbrowszczaków jest realizowany na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kajki. Polega na zdjęciu obecnej nawierzchni, regulacji studzienek i wpustów w pasie drogowym. Zostanie także położony nowy asfalt.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Prosimy zmotoryzowanych mieszkańców Olsztyna o nieparkowanie pojazdów wzdłuż ul. Dąbrowszczaków — apeluje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Ul. Dąbrowszczaków będzie całkowicie wyłączona z ruchu 11 i 12 lipca. Zakończenie prac jest planowane do 14 lipca.

Fot. Zbigniew Woźniak

W najbliższym czasie takich zadań będzie więcej. W lipcu ekipy drogowców mają pojawić się także na fragmentach ulic Murzynowskiego, Kołobrzeskiej (między Dworcową a Leonharda), Barcza (od skrzyżowania z Krasickiego do skrzyżowania z Turowskiego) oraz Augustowskiej (od Wyszyńskiego do Opolskiej).

Fot. Zbigniew Woźniak

Prace te nie będą wymagały wprowadzenia długotrwałych zmian w organizacji ruchu. W zależności od długości remontowanego odcinka, remonty mają potrwać od trzech do dziesięciu dni. Co więcej - będą prowadzone rejonami, nie powodując utrudnień w kilku punktach miasta jednocześnie.