Moim zdaniem: Prezydent Olsztyna wyciągnął rękę do zgody

2024-07-11 08:05:00(ost. akt: 2024-07-11 09:33:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Człowiek ma już taką konstrukcję, że silniejsze są u niego emocje negatywne niż te pozytywne. Nic więc dziwnego, że media raczą swoich odbiorców raczej złymi niż dobrymi wiadomościami. Bo te się czytają i klikają. I generalnie łatwiej jest nam (ludziom) kogoś ganić niż chwalić.

Zatem wbrew tym zasadom chciałbym dzisiaj pochwalić Roberta Szewczyka, prezydenta Olsztyna, który wycofał sprzeciw ratusza w sprawie budowy kolejnego fragmentu obwodnicy Olsztyna od zachodniej strony miasta (chcą jej wokółolsztyńskie gminny) Nie zrezygnował przy tym z pomysłu budowy także jej wschodniej nitki. Uznał tylko, że efektem sporu może być, że nie powstanie ani jedna, ani druga nitka.

Czy popierasz decyzję prezydenta?
pokaż wyniki »

To znaczący gest, który może stanowić dobry prognostyk dla nawiązania współpracy Olsztyna z podolsztyńskimi gminami i stworzenia czegoś na kształt aglomeracji. Bo przecież, choć wiele nas dzieli, to jeszcze więcej łączy. A w tym akurat przypadku dobre emocje mogą nam przynieść wspólne plany i pieniądze na nie, złe zaś „figę z makiem”.

Igor Hrywna