Premier powiedział mu to w twarz

2024-07-09 15:17:17(ost. akt: 2024-07-09 15:20:19)

Autor zdjęcia: PAP/Vladyslav Musiienko

Śmierć niewinnych dzieci w wyniku wojny, konfliktu lub ataku terrorystycznego jest "bardzo bolesna" – powiedział we wtorek premier Indii Narendra Modi podczas wspólnego wystąpienia z Władimirem Putinem podczas oficjalnej wizyty w Moskwie - podała agencja Reutera.

"Kiedy mordowane są niewinne dzieci, widzimy ich śmierć, serce boli i ten ból jest nie do zniesienia" – stwierdził Modi, przemawiając w hindi w towarzystwie Putina. Premier skomentował w ten sposób poniedziałkowy rosyjski atak rakietowy na główny szpital dziecięcy w Kijowie w Ukrainie, w którym zginęły dwie osoby, a 30 zostało rannych.

Indyjski polityk miał także zwrócić się do Putina, mówiąc, że rozwiązanie wojny w Ukrainie "nie zostanie znalezione na polu bitwy, (dlatego) musimy znaleźć pokój na drodze rozmów". Jednocześnie podkreślił, że "pokój jest sprawą najwyższej wagi", a "wojna nie rozwiązuje problemów".

"Jako przyjaciel chciałem powiedzieć również, że dla lepszej przyszłości kolejnego pokolenia pokój jest sprawą najwyższej wagi" – dodał.

Premier Modi we wtorek zakończy dwudniową wizytę w Moskwie. To jego pierwsza wizyta w Rosji od czasu pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę, rozpoczętej w 2022 roku. (PAP)

mzb/ szm/