Nie zapłacił za paliwo, miał na samochodzie kradzioną tablicę

2024-07-10 21:00:00(ost. akt: 2024-07-10 15:02:18)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Olsztyna publikują wizerunek mężczyzny, który wymontował z cudzego samochodu tablicę rejestracyjną, a następnie wykorzystał ją do kradzieży paliwa. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji osoby widocznej na zdjęciu są proszone o kontakt z policją.
Funkcjonariusze z Wydziały dw. Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają okoliczności kradzieży tablicy rejestracyjnej, która następnie została wykorzystana do kradzieży paliwa na stacji benzynowej. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia 2024 r. na olsztyńskim Zatorzu.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringów - wynika z nich, że tablicę i paliwo ukradł ten sam mężczyzna. Najpierw zdemontował tablicę z jednego z zaparkowanych samochodów, a następnie zamocował ją do innego pojazdu, którym pojechał na stację benzynową. W taki sposób przygotował się do tego, aby odjechać od dystrybutora bez uiszczenia opłaty za zatankowany lej napędowy.

Informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych personalnych osoby widocznej na zdjęciu, można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nr tel. 47 731 34 64, 47 731 34 24 lub na skrzynkę mailową: naczelnik.ppm@olsztyn.ol.policja.gov.pl