Olsztyn stolicą kosmosu? Na ulicach pojawiły się tajemnicze postacie [ZDJĘCIA]

2024-07-08 18:00:42(ost. akt: 2024-07-09 09:36:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na olsztyńskiej plaży miejskiej i starówce pojawiły się tajemnicze postacie. Okazuje się, że mają one związek z pewnym wydarzeniem.
Wysoka Brama, pomnik Kopernika, plaża miejska...To miejsca, w których w ostatnim czasie pojawiły się tajemnicze postacie ubrane w kostium astronauty, z których hełmów wystają kolorowe kwiaty.

Okazuje się, że kosmonauci są częścią akcji promocyjnej trwającej od czerwca w ramach serii wydarzeń "Letnia Odyseja" organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Bohaterowie występujący na ulicach Olsztyna otrzymali nawet specjalną nazwę - Latonauci. Są to wakacyjni astronauci i zdobywcy niezmierzonych przestrzeni.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nazwa "Letnia Odyseja" nawiązuje do dwóch dzieł - "Odysei" Homera z czasów mitycznych oraz kinowego hitu Stanleya Kubricka o nazwie "2001: Odyseja Kosmiczna".

Trwające od czerwca do września wydarzenia kulturalne będą w pełni koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Zrealizowane zostanie ok. 90 wydarzeń, które będą nakierowane na rozwijanie zainteresowań i potrzeb kulturalnych i intelektualnych dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przez całe wakacje odbywać się będą różnorakie koncerty, warsztaty, wystawy, działania animacyjne, spotkania, seanse filmowe i spektakle. Mieszkańcom będą przez ten czas dotrzymywać kroku Latonauci.