Biurowiec widmo w centrum Olsztyna. Jaka przyszłość go czeka? [ZDJĘCIA]

2024-07-09 16:00:00(ost. akt: 2024-07-10 08:52:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Curie-Skłodowskiej stoi przeszklony budynek. Początkowo przeznaczony na biura lokalnych firm, obecnie popada w ruinę. Coraz częściej pojawia się na nim graffiti, a wewnątrz hula jedynie wiatr. Jaka przyszłość go czeka?
W Olsztynie, w ścisłym centrum miasta, przy zbiegu ulic 1 Maja i Partyzantów, na terenie gdzie niegdyś było kino Kopernik, zostało wybudowane osiedle mieszkaniowe z przestrzenią biurową. W ramach projektu inwestor - OPB Development, zrealizował inwestycję Kopernik Park, z mieszkaniami, apartamentami i lokalami handlowymi. Bloki zostały oddane do użytku i zamieszkania już dawno temu. Obecnie w obiektach znajdują się różnorodne firmy, w tym kancelarie prawne, salony kosmetyczne oraz restauracje.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na terenie kompleksu, został wybudowany również budynek, w którym znaleźć się miały biura i lokale handlowo-usługowe. Posiada on pięć kondygnacji o łącznej powierzchni 2,6 tys. m². Jeszcze w 2013 roku inwestor zapowiadał, że w nowoczesnym obiekcie znajdą swoje lokale firmy świadczące usługi finansowe, prawne, medyczne oraz inne prestiżowej siedziby. Jednak wciąż stoi on pusty, bowiem Centrum Biznesu nigdy nie zostało ukończone.

Fot. Zbigniew Woźniak

Dlaczego?

Jak się okazuje, ma to związek z upadłością właściciela, którą ogłoszono w 2019 r.

Sąd Rejonowy w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy podaje do publicznej wiadomości, iż postanowieniem z dnia 15 marca 2019 r. (sygn. akt V GU 215/18) na podstawie przepisów ustawy Prawo Upadłościowe w brzmieniu obowiązującym od dnia 01.01.2016 r.:

1. ogłosił upadłość Kopernik Park spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie (KRS 0000265115);

Fot. Zbigniew Woźniak

W 2019 roku biurowiec wszedł na rynek sprzedaży, lecz nie znalazł chętnego nabywcy. Mimo kolejnych prób, nie udało się go sprzedać. Od tego czasu budynek stoi pusty i stopniowo popada w coraz większą "ruinę".

Jak aktualnie wygląda ta nieruchomość, sprawdził nasz fotoreporter Zbigniew Woźniak.