Szwaczki, krawcowe, kierowcy. Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce

2024-06-27 14:48:17(ost. akt: 2024-06-27 14:51:43)

Autor zdjęcia: pixabay

Zwolnienia grupowe dotknęły Kraków, Wielbark, a teraz Pabianice. Pracę straci ponad 200 osób, w tym szwaczki oraz pracownicy Polskiej Dystrybucji Alkoholi sp. z o.o.
Niestety, codziennie pojawiają się informacje o zwolnieniach w polskich zakładach. W Pabianicach pracę straci 218 osób, ale nie wszyscy pracują w jednym zakładzie.

Do końca sierpnia z Polskiej Dystrybucji Alkoholi sp. z o.o. zostanie zwolnionych 138 pracowników. To jeden z największych dystrybutorów alkoholi, piwa i wina w centralnej oraz południowej Polsce. Firma zatrudnia obecnie 217 osób, a po cięciach pozostanie 79 pracowników - podaje lokalny serwis zyciepabianic.pl.

Powodem zwolnień jest "optymalizacja kosztów oraz reorganizacja spółki". Redukcje obejmą głównie kierowców, magazynierów, operatorów wózków widłowych, brygadzistów, konwojentów oraz dział księgowości. Pracownicy działu sprzedaży mają pozostać na swoich stanowiskach.

—Spółka zapewnia, że będzie dążyć do znalezienia zatrudnienia dla zwolnionych w ramach Grupy Eurocash, do której należy — powiedziała Katarzyna Kalicka z PUP w Pabianicach, cytowana przez zyciepabianic.pl.

Zwolnienia dotkną również pracowników firmy Trixie Tekstylia z miejscowości Ksawerów. Spośród obecnych 91 pracowników, po redukcji etatów pozostanie jedynie 11 osób. "Pracę stracą 52 krawcowe i szwaczki, 20 monterów wyrobów gotowych, 6 pracowników administracji i 2 krojczych" - podano. Firma postanowiła "zmienić profil działalności", a większość udziałów reprezentuje kapitał niemiecki.

Źródło: bankier.pl