7-latka zagryziona przez psy pod Barczewem. Sąsiedzi nie kryją smutku

2024-06-26 08:36:19(ost. akt: 2024-06-26 10:45:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tragedia w gminie Barczewo pod Olsztynem. Na jednej z posesji znaleziono ciało 7-letniej dziewczynki, która została zagryziona przez psy. Sąsiedzi są wstrząśnięci i nie kryją smutku.
Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (25 czerwca).

— Dostaliśmy zgłoszenie, że na posesji pod Barczewem znaleziono zwłoki 7-latki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że w tym miejscu były dwie hodowle psów, których właścicielem jest jedna osoba. Wstępnie można powiedzieć, że dziewczynka dostała się do miejsca, gdzie były psy i została ugryziona tak, że zmarła — powiedział mł. asp. Jacek Wilczewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na posesji prowadzono hodowlę dogów niemieckich oraz buldogów francuskich. Dziewczynka przebywała tam wcześniej.

— Nie była to sytuacja, że weszła tutaj z ulicy — zaznaczył Wilczewski.

Policjanci ustalili też, że na posesji w zamkniętych wybiegach trzymanych było 11 psów ras dog niemiecki i buldog francuski. Zabezpieczone zostały dokumenty potwierdzające legalność hodowli i historii leczenia i szczepień zwierząt.

Wszystkie psy zostały poddane oględzinom przy udziale Powiatowego Lekarza Weterynarii. 6 dogów niemieckich trafiło do miejscowych schronisk dla zwierząt, odbywają kwarantannę i czekają na dalsze postanowienia prowadzącego śledztwo prokuratora.

Według RMF FM, dziewczynka była pod opieką koleżanki swojej mamy. Prawdopodobnie weszła do kojca i wypuściła psy, które ją zaatakowały. Policja, pod nadzorem prokuratora, bada okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

— Jesteśmy sąsiadami, znamy się wiele lat. Na co dzień wszystko było dobrze. Hodowla jest zaopiekowana, psy są zadbane. To, co się stało, uważam za tragiczny, nieszczęśliwy wypadek – powiedziała w rozmowie z "Faktem" jedna z sąsiadek.

Fot. Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy są jednak zdania, że dziecko nie powinno było tam być.

— To ogromna tragedia, która mogła przydarzyć się każdemu — mówią.

— Dzieci są sprytne, jeśli chodzi o sposób dostania się do stref, które są dla nich zakazane, może w tym wypadku tak się stało — zastanawiają się.

źródło: WP.pl/ fakt.pl / GO