Jednośladami na „podwójnym gazie”. Finał jazdy w szpitalu

2024-06-24 17:26:07(ost. akt: 2024-06-24 15:02:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami zatrzymali w ostatni weekend policjanci. Jeden z nich zakończył swoją jazdę hulajnogą elektryczną na chodniku, miał we krwi 2 promile alkoholu. Drugi – z wynikiem ponad 2,5 promili – nie zapanował nad swoim motocyklem. Obaj trafili do szpitala.
W piątek (21 czerwca) po południu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali wezwani do jednej ze wsi w gminie Gietrzwałd. Interwencja dotyczyła motocyklisty, który stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na drogę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 30-latek tłumaczył, że tego dnia naprawiał swój motocykl i w tym czasie pił alkohol. Po wszystkim chciał sprawdzić działanie wyregulowanych przez siebie hamulców. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Okazało się też, że nie zdążył zarejestrować swojego pojazdu i nie wykupił wymaganego ubezpieczenia. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do 5 000 zł grzywny grozi 31-latkowi, który w niedzielę (23.06.2024 r.) nad ranem wywrócił się na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna najechał na krawężnik jednej w ulic w centrum Olsztyna i zakończył swoją jazdę w szpitalu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawa trafi do sądu.

Policjanci przypominają o trwającej ogólnopolskiej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” zorganizowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kierujący jednośladami należą do grupy niechronionych uczestników ruchu, szczególnie narażonych na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.