W sobotę zamkną Wisłostradę

2024-06-22 08:32:01(ost. akt: 2024-06-22 09:55:02)

Autor zdjęcia: PAP

W związku z imprezą Wianki nad Wisłą w sobotę zamknięta zostanie Wisłostrada między ulicą Krasińskiego a mostem Śląsko-Dąbrowskim - poinformował stołeczny ratusz.
W sobotę, 22 czerwca, o godzinie 16 zostanie wyłączony z ruchu fragment Wisłostrady pomiędzy ulicami Krasińskiego a Grodzką. Na obu jezdniach, od Czujnej do Sanguszki, zostanie urządzony tymczasowy parking.

Z ruchu i parkowania wyłączona zostanie także ulica Sanguszki. Przejezdna będzie natomiast ulica Krajewskiego, a z Wenedów będzie można wyjechać w kierunku Bielan. W czasie imprezy nie będzie dojazdu do parkingu przy Wisłostradzie.

Wszystkie ograniczenia potrwają do niedzieli, 23 czerwca, do godziny 4.

W czasie zamknięcia Wisłostrady na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 100, 185 i N16. Turystyczna "setka" w stronę Dworca Centralnego od ulicy Świętojerskiej pojedzie przez plac Krasińskich, a potem ulicami: Miodową, Senatorską, Nowym Przejazdem na most Śląsko-Dąbrowski. Autobusy linii 185 od placu Wilsona (w obu kierunkach) będą kursowały ulicami: Mickiewicza, Andersa, przez plac Bankowy, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego do Alej Jerozolimskich, którymi dojadą do Wisłostrady i swojej trasy. Nocne N16 tylko w stronę Dworca Centralnego pojadą aleją "Solidarności" na plac Bankowy, a dalej Marszałkowską i Świętokrzyską do swojej trasy.

Od godziny 22.30 pociągi obu linii metra będą kursowały częściej.

"Na tory wyjadą również dodatkowe tramwaje. Częściej będą kursowały składy linii: 1 w stronę pętli Banacha; 6 w kierunku Gocławka; 23 w stronę Nowego Bemowa, 26 w obie strony oraz 28 na pętlę Os. Górczewska. Po godzinie 23.20 na trasy objazdowe – przez rondo +Radosława+" – zostaną skierowane tramwaje 6 (w stronę Gocławka) oraz 18 (w kierunku pętli Żerań FSO)" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Będą też dodatkowe autobusy linii 160 z Dworca Wileńskiego w kierunku Dworca Centralnego, a także 190 z przystanku Metro Ratusz-Arsenał do CH Marki.

Na wybrane linie nocne wyjadą większe, przegubowe autobusy.

Źródło: PAP

an