Po Olsztynku jeździło trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Wszyscy mieli ponad promil alkoholu we krwi

2024-06-17 19:00:29(ost. akt: 2024-06-17 15:01:52)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci prowadzą cykliczne działania, które mają na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie dojechać do celu.
W poniedziałek (17 czerwca) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku wraz z funkcjonariuszami olsztyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki".

Akcja miała na celu przede wszystkim sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Zwracali również uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci przewożone są prawidłowo.

W trakcie trwania działań funkcjonariusze ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców.

W ich ręce trafiła 44-letnia kierująca bmw, która miała w organizmie blisko 1 promil alkoholu oraz 35-letni kierowca forda. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wykazało ponad promil tej substancji.

Fot. KMP Olsztyn

Policjanci zatrzymali również 28-latkę, która kierowała volkswagenem w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż jest to wykroczenie, kobieta również straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili również takie wykroczenia jak kierowanie bez wymaganego oświetlenia, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dziecka z niewłaściwie zapiętym fotelikiem.

W tym przypadku policjanci udzielili instruktażu, jak prawidłowo i bezpiecznie przewozić swoją pociechę.