Gąsior atakującym Indykpolu Olsztyn

2024-06-14 19:00:04(ost. akt: 2024-06-14 14:44:38)

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn

Atakujący Daniel Gąsior został siatkarzem występującego w ekstraklasie Indykpolu AZS Olsztyn - podał w piątek klub. Umowa została podpisana na dwa lata.
W poprzednim sezonie 29-letni zawodnik występował w drużynie Aluronu CMC Warty Zawiercie, z którą wywalczył Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Wcześniej bronił barw Cerrad Enea Czarnych Radom. W sumie rozegrał 107 meczów w najwyższej klasie, w których zdobył 297 punktów.

Umowa z Gąsiorem została podpisana na dwa lata.

— Uważam, że zespół z Olsztyna ma ogromne aspiracje, aby z roku na rok być coraz wyżej w rozgrywkach. Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią tego zespołu — powiedział nowy nabytek.

Wcześniej Indykpol poinformował, że do składu dołącza fiński rozgrywający Eemi Tervaportti, a po czteroletniej przerwie wraca czeski Jan Hadrava. Przedłużono kontrakty z przyjmującymi Moritzem Karlitzkiem i Nicolasem Szerszeniem, środkowymi Szymonem Jakubiszakiem i Dawidem Siwczykiem, libero Jakubem Ciunajtisem i rozgrywającym Karolem Jankiewiczem.

Z drużyny odeszli natomiast środkowy Cezary Sapiński, amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga i brazylijski atakujący Alan Souza.

Trenerem olsztynian został Argentyńczyk Juan Manuel Barrial. Zastąpił swojego rodaka Javiera Webera, który zdecydował się podjąć pracę w Japonii.

Olsztynianie zakończyli miniony sezon na ósmym miejscu.

(PAP)