Uwaga! Oszuści dzwonią do seniorów

2024-06-13 12:56:13(ost. akt: 2024-06-13 12:57:47)

Autor zdjęcia: PAP

Kilkoro seniorów z Ostrołęki (Mazowieckie) zgłosiło w czwartek miejscowej policji, że odebrało telefony od oszustów próbujących wyłudzić od nich pieniądze. Mundurowi zaapelowali do mieszkańców, aby uczulili seniorów, by nie przekazywali gotówki nieznajomym i nie udostępniali swoich kont bankowych.
Rzecznik ostrołęckiej policji kom. Tomasz Żerański w specjalnym komunikacie poinformował, że w czwartek przestępcy podający się za funkcjonariuszy CBA dzwonili do seniorów na ich telefony stacjonarne i wypytywali o dostęp do ich kont oraz zgromadzone oszczędności. "Twierdzili, że prowadzą specjalną akcję przeciwko oszustom; że pieniądze seniora są zagrożone i powinien je przelać na rzekomo bezpieczne konto" – powiedział policjant.

Dodał, że tym razem przestępcom nie udało się oszukać żadnego z seniorów, bo ci zorientowali się, że rozmowa jest podejrzana i rozłączyli się. Mundurowi obawiają się jednak, że takich telefonów może być w najbliższym czasie więcej. "Dlatego apelujemy o jak najszybsze ostrzeżenie osób starszych przed oszustami. Pamiętajmy: nikomu nieznajomemu nie należy przekazywać pieniędzy, ani też danych do naszych kont bankowych. Nie klikajmy również w nieznane nam linki" – przekazał rzecznik w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie ostrołęckiej policji.


red./PAP


bm