Krystian Masalski nowym Komendantem Powiatowym PSP w Bartoszycach

2024-06-15 13:00:19(ost. akt: 2024-06-14 15:00:58)

Autor zdjęcia: Andrzej Zawadzki

Stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach przeszło w ręce dotychczasowego i doświadczonego zastępcy.
W środę (12 czerwca) Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Michał Kamieniecki powalał mł. bryg. Krystiana Masalskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Bartoszycach.

Z tej okazji w Bartoszycach odbyła się uroczysta zbiórka, na której zgromadzili się samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, a także nadbryg. Michał Kamienicki Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP wraz z byłym wieloletnim komendant powiatowym PSP w Bartoszycach st. bryg. Andrzejem Harhajem, który obecnie piastuje stanowisko Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz funkcjonariusze i pracownicy bartoszyckiej komendy PSP.

Po symbolicznym przejęciu obowiązków poprzez ucałowanie płatu Sztandaru bartoszyckiej Komendy Powiatowej PSP mł. bryg Krystian Masalski złożył meldunek nadbryg. Michałowi Kamienieckiemu o gotowości do objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Fot. Andrzej Zawadzki

Mł. bryg. mgr inż. Krystian Masalski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 2007 r. jako kadet Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po ukończeniu szkoły w 2009 r. rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach na stanowisku starszego ratownika. Przez kolejne lata służby zajmował następujące stanowiska służbowe: dowódca zastępu, zastępca dowódcy zmiany, dowódca zmiany, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego.

W 2019 roku decyzją Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, kończąc studia I stopnia (2013 r.) i II stopnia (2015 r.) w Szkole Głównej Słuzby Pożarniczej na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując tytuł mgr inż. pożarnictwa. W 2021 r. ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierunku zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

W trakcie słuzby został odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej", Brązowym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa".

Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie