Oto "Letnia odyseja"

2024-06-11 13:41:19(ost. akt: 2024-06-11 13:45:09)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Wystawy, koncerty, animacje, seanse, kulturowe pikniki - to ekspresowy skrót tego wszystkiego, co będzie się dziać w Olsztynie w najbliższych miesiącach. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali ofertę na lato.
Podczas zbliżającego się, wakacyjnego sezonu Olsztyński MOK zaplanował około 90 wydarzeń. Są nakierowane na rozwijanie i zaspokajanie zainteresowań oraz potrzeb kulturalnych i intelektualnych lokalnej społeczności.

- Budujemy ofertę dla jak najszerszego grona odbiorców - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Nie mam wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród tych wszystkich wydarzeń, jakie odbędą się w przestrzeni naszego miasta aż do września.

Już od dziś w zajezdni trolejbusowej można oglądać wystawę eksponatów poświęconą uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zwieńczy ją konwent w świecie George'a Lucasa. A potem m.in. koncerty Kultu, Organka czy Myslovitz. Będą Szanty na Starówce, festiwal Local Warming, kino plenerowe czy Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru.

Tradycyjnie już pod koniec lipca święto Olsztyna. Podczas dni naszego miasta odbędą się m.in. Jarmark Jakubowy, Silent disco pod chmurką, nie zabraknie działań animacyjnych, warsztatów, spektakli. Koncertowo zaprezentują się Tre Voci, Dudziak/Auguścik/Grzech Piotrowski Band, Kosmos oraz IINÁ.

- Wszystkie koncerty podczas Dni Olsztyna będą bezpłatne - mówi prezydent miasta, Robert Szewczyk. - Jednak zachęcam do udziału we wszystkich wydarzeniach, które będą organizowane podczas tego letniego cyklu.

Niezależnie od wydarzeń proponowanych przez Miejski Ośrodek Kultury trwają prace nad stworzeniem portalu, w którym olsztynianie i goście miasta mogą znaleźć wszelkie wydarzenia, które odbywają się w Olsztynie. To rozwiązanie, które pozwoliłoby o wiele łatwiej planować czas i udział w imprezach oferowanych nie tylko przez miejskie instytucje.