Fragment al. Piłsudskiego wkrótce zostanie wyremontowany. Olsztyński ZDZiT szuka wykonawcy, który sporządzi dokumentację [ZDJĘCIA]

2024-06-11 15:00:00(ost. akt: 2024-06-11 18:44:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Można by rzec - w końcu. Fragment al. Piłsudskiego w Olsztynie, od ronda na ul. Wyszyńskiego i Leonharda aż do wjazdu w ul. Rejewskiego, wkrótce może zostać wyremontowany. Sprawa idzie do przodu, ponieważ Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w stolicy Warmii i Mazur ogłosił przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej inwestycji.
Wschodni fragment al. Piłsudskiego, który prowadzi w kierunku Ostrzeszewa wydawał się zapomniany przez władze miasta Olsztyna. Stan tamtejszej drogi pozostawał wiele do życzenia. Pojawiły się tam nierówności oraz dziury, gdzie po każdej dużej ulewie tworzyły się kałuże.

Za sprawą inicjatywy włodarzy stolicy Warmii i Mazur fragment al. Piłsudskiego, który biegnie od skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z Leonharda aż do ul. Rejewskiego przejdzie remont. Na początku roku ogłoszono przetarg na przebudowę tamtejszego fragmentu jednej z głównych olsztyńskich alei. Swoje oferty przedstawiło już pięć firm.

Fot. Zbigniew Woźniak

W Platformie Zamówień Publicznych Gminy Olsztyn pojawiła się informacja, że Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu szuka instytucji, która opracuje dokumentację projektową dla inwestycji na al. Piłsudskiego.

Fot. Zbigniew Woźniak

Oprócz opracowania dokumentacji, wykonawca będzie musiał jeszcze przygotować specyfikacje techniczne wykonania odbioru robót budowlanych.

Fot. Zbigniew Woźniak

Oferty można składać do 21 czerwca. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na sporządzenie dokumentacji.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antyPIS #3114944 12 cze 2024 05:07

    "Fragment al. Piłsudskiego w Olsztynie, od ronda na ul. Wyszyńskiego i Leonharda" - gdzie to jest?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Łukasz #3114941 11 cze 2024 23:17

    To niech gazeta się dowie czy po remoncie dalej będzie tam jezioro czy wezmą pod uwagę fakt że w czasie deszczu zbiera się tam woda... Znając życie wyremontują i będzie jak przy dworcu....

    odpowiedz na ten komentarz