W świecie "Gwiezdnych Wojen"

2024-06-11 11:44:28(ost. akt: 2024-06-11 11:46:49)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Niezwykłą wystawę poświęconą jednemu z najsłynniejszych uniwersów można od poniedziałku (10 czerwca) podziwiać w dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. A za dwa tygodnie konwent skierowany do wielbicieli słynnej serii.
Falcon Millenium, X-Wing, Star Destroyer - to tylko niewielki wycoinek świata "Gwiezdnych wojen", jaki można zobaczyć w historycznej przestrzeni. To około 30 modeli, część kolekcji, jaką przez kilkanaście lat działalności zgromadziła grupa Yavin.

- Niektóre eksponaty powstawały nawet kilka lat - mówi Dariusz Krasowski z MOK-u. - Wszystko jest budowane ręcznie, nic nie zostało wydrukowane na drukarce 3D. To na pewno najlepsza tego typu wystawa w Polsce, a pewnie nawet w naszej części Europy.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że na części z modeli swe autografu złożyli aktorzy, którzy wcielali się w postaci związane z "Gwiezdnymi wojnami".

Zwieńczeniem tego oryginalnego pokazu będzie trzydniowy konwent w świecie George'a Lucasa "Miasto w odległej galaktyce". Między 21 a 23 czerwca w okolicach zajezdni i muzeum nowoczesności można spodziewać się fanowskich i kostiumowych społeczności, sesji RPG i LARP, pokazu nocnego nieba, animacji. Będą także strzelnica nerfowa i koncert.