Zakończyła się XV edycja Festiwalu Miast Cittaslow w Braniewie

2024-06-10 14:00:34(ost. akt: 2024-06-11 12:46:19)

Autor zdjęcia: Justyna Sładkiewicz / Wrota Warmii i Mazur

Przedstawiciele polskich miast Cittaslow, mieszkańcy Braniewa i turyści mieli okazję do odpoczynku w duchu slow podczas tegorocznego święta miasteczek "Dobrej Jakości Życia".
Wydarzenia w ramach festiwalu odbywały się w miniony piątek i sobotę w braniewskim amfiteatrze. Uroczystego otwarcia, wraz z władzami miasta oraz krajowej sieci Cittaslow, dokonali - w piątek Robert Turlej członek zarządu, natomiast w sobotę wicemarszałek Katarzyna Sobiech.

Oprócz występów artystycznych, koncertów i strefy kulinarnej, ważnym elementem było miasteczko festiwalowe utworzone przez stoiska miast Cittaslow z całego kraju.

W konkursie na najciekawszą prezentację miasta zwyciężyła Biała Piska. Zaraz za nimi na podium znalazły się Morąg i Szczytno. W rywalizacji o najładniejszego pływającego ślimaka zwyciężyło Węgorzewo, drugie miejsce trafiło do Górowa Iławeckiego, natomiast trzecie do Rzgowa (województwo łódzkie).

Fot. Justyna Sładkiewicz / Wrota Warmii i Mazur

W przeddzień Festiwalu, podczas posiedzenia sieci krajowej, burmistrzowie podjęli decyzję o wyborze nowych władz.

Krajowym koordynatorem na kolejną 5-letnią kadencje został ponownie Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego oraz wiceprezydent Cittaslow International.

W tegorocznym festiwalu uczestniczyła rekordowa liczba przedstawicieli 33 z 38 miast członkowskich. Na kolejny festiwal zapraszamy w połowie czerwca 2025 roku do Sianowa (województwo zachodniopomorskie).