XI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca o Puchar Krainy Tysiąca Jezior

2024-06-10 13:51:41(ost. akt: 2024-06-10 13:54:43)
Jeden z największych turniejów tańca w Polsce powraca do Olsztyna. Już 15-16 czerwca zapraszamy do Hali Urania! W zawodach weźmie udział około 1500 tancerzy.
XI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca o Puchar Krainy Tysiąca Jezior, zaplanowana jest w terminie 15-16 czerwca 2024 r. w Olsztynie.


— W związku z modernizacją Hali Urania, trzy ostatnie edycje zostały zorganizowane w Biskupcu, gdzie z rąk Burmistrza otrzymaliśmy nagrodę za najlepiej zorganizowane wydarzenie sportowe w roku 2022. Niemalże 3 lata temu, podczas turnieju organizowanego w stolicy Warmii i Mazur, gościliśmy około 2000 tancerzy z terenu całego kraju, jak również zza granicy. Przed laty turniej zyskał rangę międzynarodową, a wydarzenie obejrzało około 3000 widzów (impreza nie była i nie będzie biletowana) — mówi Katarzyna Dembowska organizatorka wydarzenia.

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Krainy Tysiąca Jezior dzięki poziomowi artystycznemu, jak również organizacyjnemu, przyciąga pasjonatów tańca z całego kraju. Jest imprezą prestiżową dzięki telewizyjnej jakości streamingowi z użyciem 4 kamer (realizowanej przez filmowców z Łodzi) oraz innowacyjnemu systemowi sędziowania.

W zeszłym roku online live sędziował choreograf gwiazd Tony Tzar prosto z Los Angeles!

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Marcin Kuchciński oraz Prezydent Robert Szewczyk.