46-latek z Olsztyna ukradł rower wart 17 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat za kratkami

2024-06-10 17:00:39(ost. akt: 2024-06-10 14:58:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Jedna doba wystarczyła olsztyńskim kryminalnym, aby zatrzymać mężczyznę, który ukradł rower elektryczny należący do 13-letniego chłopca. 46-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Pojazd wrócił do swojego właściciela.
W środę (5 czerwca) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjęli zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego o wartości 17 000 zł.

Do zdarzenia doszło tego samego dnia przy jednym z olsztyńskich sklepów spożywczych.

Z relacji 13-letniego pokrzywdzonego wynikało, że zostawił swój rower przy wejściu do sklepu i poszedł zrobić zakupy. Po 20 minutach roweru już nie było.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zabezpieczyli nagrania pochodzące z kamer monitoringów i ustalili, że rower zabrał mężczyzna, który stał w pobliżu sklepu.

Zauważył, że pojazd został pozostawiony bez zabezpieczenia i wykorzystał „okazję”. Policjanci w ciągu jednej doby ustalili tożsamość sprawcy kradzieży i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Odzyskali też utracony rower.

46-latek przyznał się do popełnienia kradzieży, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rower wrócił do swojego właściciela.