Walka o tytuł "Cuda Polski 2024" na Warmii i Mazurach toczyła się do samego końca

2024-06-11 09:00:17(ost. akt: 2024-06-17 11:31:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: warmia.mazury.pl

Zakończyła się kolejna edycja plebiscytu "Cuda Polski", który organizowany jest przez magazyn National Geographic Traveler. W tegorocznym zestawieniu znalazły się trzy miejsca z Warmii i Mazur. Która uzyskała miano najlepszego?
Cuda Polski to plebiscyt organizowany co roku przez magazyn National Geographic Traveler.

Internauci z całego kraju mogą wybierać w nim najbardziej, ich zdaniem, atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia lokalizacje z każdego województwa.

W zestawieniu województwa warmińsko-mazurskiego znalazł się Lidzbark Warmiński, Mazurska Pętla Rowerowa i Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie "Kortosfera".

— Nie mamy wątpliwości, że „Cuda Polski" to największy w naszym kraju plebiscyt, którego celem jest promowanie wciąż niedocenionych miejsc w naszym kraju. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Walka była wyrównana do samego końca, a każdy z ponad 250 tys. głosów oddanych na nominowane miejsca mógł zaważyć o zwycięstwie — przyznaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska".

Niestety, tylko jedno mogło uzyskać miano najlepszego. Kto wygrał tegoroczną edycję plebiscytu na Warmii i Mazurach?

Internauci zdecydowali, że nowym cudem regionu zostanie Lidzbark Warmiński.

Miasto położone w północno-zachodniej części województwa. Od 1350 roku do XIX wieku było stolicą Warmii i dawniej jej największym miastem. Stanowiło także centrum wiary i kultury w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, dlatego też nazywano je "Perłą Warmii".

— Mam nadzieję, że „Cuda Polski 2024” staną się wyjątkowym, zaskakującym szlakiem podróżniczym — podkreśla Michał Cessanis, redaktor prowadzący „National Geographic Traveler” i ambasador plebiscytu.