Zaoferował do wynajęcia apartament w Warszawie, którym nie dysponował

2024-06-04 14:45:48(ost. akt: 2024-06-04 15:09:21)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mężczyzna zamieścił w popularnym serwisie sprzedażowym ogłoszenie dotyczące wynajmu apartamentu w Warszawie, którym tak naprawdę nie dysponował. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizowali czynności w sprawie oszustwa. Okazało się bowiem, że jeden z mieszkańców oferował w sieci możliwość wynajęcia apartamentu na terenie Warszawy mimo, że nim nie dysponował. 8 listopada na ofertę odpowiedział zamawiający, który wpłacił zaliczkę. Wtedy niestety kontakt z kontrahentem się zakończył.

Przeprowadzone po zgłoszeniu działania operacyjne doprowadziły wałbrzyskich policjantów walczących na co dzień z przestępczością gospodarczą do pozytywnego zakończenia sprawy - informuje kom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu. - Wczoraj 20-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu na Piaskowej Górze, a dzisiaj przed południem postawiony został mu zarzut.

Odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.